Umowa z poprzednim operatorem dobiega końca. Kto poprowadzi płatny parking przy Aqua Lublin?

Oznakowanie i parkomaty na parkingu pod Aqua Lublin
Oznakowanie i parkomaty na parkingu pod Aqua Lublin | fot. Dominik Wąsik

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Lublinie szuka nowego operatora obsługi płatnego parkingu przy Aqua Lublin. Umowa z poprzednią firmą wygasa w maju, dlatego MOSiR rozpoczął poszukiwania nowej. Stawki za parkowanie mają pozostać na tym samym poziomie.

Płatny parking przy Aqua Lublin

Umowa z obecnym operatorem płatnego parkingu przy Al. Zygmuntowskich 4 (Aqua Lublin, Strefa H2O i Hala im. Z. Niedzieli) obowiązuje do 10 maja 2023 r. Do tego czasu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji musi znaleźć nową firmę, która przez najbliższe 21 miesięcy będzie świadczyć usługi płatnego parkingu dla ok. 400 miejsc parkingowych.

Z dokumentów zamówienia publicznego możemy dowiedzieć się, że stawki opłat za parking mają pozostać na tym samym poziomie co obecnie: za pierwszą godzinę parkowania – 2 zł, drugą 2,20 zł, trzecią 2,60 a każdą kolejną 2 zł.

W przypadku braku biletu kara w wysokości 95 zł, a miesięczny abonament dla samochodu osobowego – 160 zł. Osoby niepełnosprawne są uprawnione do bezpłatnego parkowania na podstawie niebieskiej karty parkingowej.

MOSiR zastrzega, że bilety parkingowe dla klientów obiektów MOSiR przy Al. Zygmuntowskich 4, po opłaceniu przez klienta pierwszej godziny parkowania mają zostać przedłużone do 4 godzin po zakupie biletu wstępu na obiekt w punkcie obsługi klienta. Wtedy parkowanie zostanie przedłużone z godziny do czterech.

Przypomnijmy, że od 1 lutego 2023 r. płatne parkowanie obowiązuje również na parkingach przy stadionie Aqua Lublin, Hali Globus i Słonecznym Wrotkowie. Szczegóły: Duże zmiany dla parkujących pod stadionem Arena Lublin. Od 1 lutego rusza system płatnego parkowania

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.