Umowa podpisana. Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej powiększy się o dodatkowy blok

Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie
Szpital wojewódzki przy al. Kraśnickiej w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

Firma Strabag wybuduje nowy 5-kondygnacyjny budynek zabiegowo-anestezjologiczny na tyłach szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. W obiekcie znajdzie się blok operacyjny, w skład którego wejdzie 5 sal operacyjnych.

Strabag rozbuduje szpital wojewódzki

Dziś podpisano umowę na budowę nowego obiektu na terenie szpitala wojewódzkiego przy al. Kraśnickiej w Lublinie. Inwestycję, której koszt to 83 mln złotych, przeprowadzi firma Strabag z Pruszkowa. Unia Europejska dołoży do inwestycji blisko 65 mln zł. Termin realizacji to 15 miesięcy.

Zadanie obejmuje budowę odrębnego budynku (tzw. budynku R) skomunikowanego z pozostałą częścią placówki. W pięciokondygnacyjnym obiekcie (w tym dwa piętra podziemne) znajdzie się blok operacyjny, w skład którego wejdzie 5 sal operacyjnych z pomieszczeniami funkcyjnymi oraz jedna sala hybrydowa z możliwością montażu robota chirurgicznego, urządzeń do neuronawigacji i tomografii śródoperacyjnej.

Znajdzie się tu także Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii obejmujący 18 łóżek usytuowanych w zespołach 2- i 4-łóżkowych oraz Centralna Sterylizatornia z bezpośrednią komunikacją z nowym blokiem operacyjnym.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.