Umowa podpisana. Rusza remont chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej

chodnik na ulicy lubartowskiej lublin
Chodniki na ul. Lubartowskiej przejdą remont | fot. Dominik Wąsik

Do 13 września firma Art-Bruk z Miłocina ma czas na ukończenie prac związanych z remontem nawierzchni chodników wzdłuż ul. Lubartowskiej między ul. Bajkowskiego a al. Tysiąclecia.

Ulica Lubartowska z nowymi chodnikami

Umowę z wykonawcą podpisano w poniedziałek (26.07). Zgodnie z jej zapisami, firma ma 50 dni na wykonanie prac. Termin jest liczony od daty podpisania umowy.

W trakcie prowadzonych prac piesi będą usieli liczyć się z utrudnieniami w poruszaniu się na odcinku ul. Lubartowskiej między ul. Bajkowskiego a al. Tysiąclecia.

Zakres remontu obejmuje wymianę nawierzchni chodników, zjazdów oraz miejsc postojowych wyznaczonych na chodnikach. Oznacza to, że w trakcie prowadzonych prac nie będą dostępne miejsca parkingowe w ramach Strefy Płatnego Parkowania.

„Aktualnie trwa ustalanie szczegółowego harmonogramu prac. Po jego opracowaniu znana będzie skala ewentualnych utrudnień na czas prowadzonych robót” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Zakres prac dotyczy remontu około 415 mb chodników po obu stronach ul. Lubartowskiej. Chodniki dostaną nową nawierzchnię z płyt betonowych o wielkości 50×50 cm, zaś zjazdy oraz miejsca postojowe powstaną z kostki betonowej brukowej. Na całej długości remontowanego chodnika nastąpi także wymiana krawężników.

Zatoka przystankowa zostanie wyrównana poprzez przebrukowanie nierównych fragmentów. Dodatkowo do odnowy przeznaczono powłoki malarskie elementów małej architektury – kwietników i koszy na odpady.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.