Umowa na przedłużenie ważnej ulicy podpisana. Wyburzą wszystkie domy i budynki, które stoją na jej drodze

Wybudują brakujący fragment ul. Lubelskiego Lipca '80
Wybudują brakujący fragment ul. Lubelskiego Lipca '80 | fot. Dominik Wąsik

Miasto Lublin podpisało umowę na przedłużenie ul. Lubelskiego Lipca ’80. Budowa ok. 1,1 km brakującego odcinka będzie kosztować ponad 96 mln złotych. Inwestycja będzie wiązała się z wyburzeniem niemal 150 budynków.

21 miesięcy na wyburzenie domów i budowę ulicy

W czwartek (4.05) miasto podpisało umowę z wykonawcą na budowę przedłużenia ul. Lubelskiego Lipca ’80. Inwestycję zrealizuje spółka Strabag za kwotę ponad 96 mln zł. Podpisana umowa pozwala rozpocząć realizację tego ważnego dla miasta projektu drogowego.

„Nowa infrastruktura wpłynie na usprawnienie systemu transportowego. Nowy odcinek drogi obsłuży komunikację publiczną oraz będzie łącznikiem z istniejącym dworcem PKP i budowanym obecnie Dworcem Metropolitalnym” – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydent Lublina ds. inwestycji i rozwoju.

Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie rozpoczęcia prac do Wojewódzkiego Inspektora Nadzoru Budowlanego, a następnie przekazanie placu budowy wykonawcy. W pierwszej kolejności drogowcy rozpoczną prace przygotowawczo-porządkowe pod przyszłą drogę.

Budowa około 1,1 km brakującego odcinka ul. Lubelskiego Lipca ’80, od skrzyżowania z ul. Diamentową i ul. Krochmalną do ul. Cukrowniczej będzie wiązała się także z wyburzeniem 146 budynków, w tym 80 mieszkalnych, które stoją na planowanym przebiegu drogi.

Czas na realizację inwestycji to 21 miesięcy od daty podpisania umowy i upływa 4 lutego 2025 r.  

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.