Umowa na dofinansowanie budowy nowego mostu podpisana. Wkrótce ruszy rozbiórka obecnej przeprawy

Jarosław Stawiarski i Krzysztof Żuk podczas podpisania umowy o dofinansowanie
Jarosław Stawiarski i Krzysztof Żuk podczas podpisania umowy o dofinansowanie | fot. Miasto Lublin

W czwartek podpisano umowę na dofinansowanie kwotą 16 mln złotych budowy nowego mostu w ciągu ul. Żeglarskiej. Dziś ratusz podpisze umowę z wykonawcą, który będzie miał 7 miesięcy na realizację zadania.

Nowy most na ul. Żeglarskiej do końca roku

Marszałek województwa lubelskiego Jarosław Stawiarski i prezydent Lublina Krzysztof Żuk podpisali aneks do umowy na budowę nowego mostu na ul. Żeglarskiej. Zarząd województwa zwiększył dofinansowanie o 16 mln zł, co pozwoliło na rozstrzygnięcie przetargu. Wybrano ofertę firmy Primost Południe z Będzina, która opiewa na kwotę 37,1 mln zł.

„Niebawem ruszy rozbiórka mostu na ul. Żeglarskiej i budowa nowej przeprawy przez Bystrzycę w tym miejscu. Podpisałem z marszałkiem województwa Jarosławem Stawiarskim umowę na dofinansowanie tej inwestycji kwotą 16 mln złotych z funduszy UE będących w dyspozycji województwa lubelskiego. Dziś podpiszemy umowę z wykonawcą rozbiórki i budowy mostu, więc inwestycja ruszy wkrótce” – napisał prezydent Lublina Krzysztof Żuk.

Firma Primost Południe będzie miała 7 miesięcy na wyburzenie obecnej przeprawy przez Bystrzycę i budowę nowego mostu. Wiadomo, że na czas prac przejazd przez Bystrzycę po ul. Żeglarskiej będzie niemożliwy. Kierowcy będą musieli kierować się na objazd ul. Cienistą lub ul. Krochmalną. Jeśli budowa mostu nie skończy się w tym roku, to miasto straci dofinansowanie.

Zobacz także: Marszałek dołoży do nowego mostu na ul. Żeglarskiej. Obiekt musi powstać do końca roku

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.