UMCS Lublin najlepszy w województwie! Relacja z uroczystej Gali AMWL

Gala AMWL
Uroczysta Gali AMWL | fot. Dominik Wąsik

Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie po raz siedemnasty z rzędu triumfował w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego. Uroczysta Gala AMWL odbyła się 17 czerwca 2024 roku w Lubelskim Centrum Konferencyjnym.

Dominacja UMCS Lublin w Akademickich Mistrzostwach województwa Lubelskiego

UMCS Lublin nieprzerwanie od siedemnastu lat utrzymuje pozycję lidera w Akademickich Mistrzostwach Województwa Lubelskiego (AMWL). W tegorocznej edycji uniwersytet zwiększył swoją przewagę punktową nad konkurencją, zdobywając aż o pięćdziesiąt jeden punktów więcej niż Uniwersytet Medyczny w Lublinie, który zajął drugie miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowała się Politechnika Lubelska. W sumie sklasyfikowanych zostało jedenaście uczelni, a najwyżej spoza Lublina znalazła się Lotnicza Akademia Wojskowa w Dęblinie, która zajęła szóste miejsce.

Uroczysta Gala AMWL
Uroczysta Gali AMWL | fot. Dominik Wąsik

Wypowiedzi podczas Gali AMWL

Podczas uroczystej Gali AMWL, Prezes Klubu Środowiskowego AZS Lublin, Paweł Danielczuk, podkreślił znaczenie wydarzenia:

„Jest to nasza sztandarowa impreza. Cieszy mnie tak liczna obecność Państwa na Gali AMWL. Świadczy to o tym, że sport akademicki jest dla Państwa bardzo ważny. Za nami siedemnasta edycja Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. To dwadzieścia pięć dyscyplin rozegranych w ramach tych mistrzostw. Mieliśmy ponad 3500 uczestników, co nas ogromnie cieszy.”

Dyrektor Departamentu Promocji, Sportu i Turystyki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego, Agnieszka Drozd-Bownik, pogratulowała wszystkim uczestnikom:

„Chciałabym pogratulować dzisiejszym laureatom oraz wszystkim zawodnikom, którzy brali udział w zawodach. Za ich ciężką pracę, za poświęcony czas, aby móc realizować swoje pasje. Cieszymy się, że Państwo wybrali województwo lubelskie, że Państwo studiują w województwie lubelskim.”

Uroczysta Gali AMWL | fot. Dominik Wąsik
Uroczysta Gali AMWL | fot. Dominik Wąsik

Przewodniczący Komisji Sportu, Turystyki i Wypoczynku przy Radzie Miasta Lublin, Piotr Choduń, zaznaczył:

„Cieszymy się, że Państwo realizujecie się w AZS-ie, a trenerzy rozwijają studentów. Państwo rektorzy i działacze AZS pomagają w tym rozwoju, a sportowcy mogą realizować swoje marzenia, rozwijać pasje i zarażać nimi kolejne młode pokolenia.”

Prorektor ds. ogólnych Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie, prof. Arkadiusz Bereza, wyraził dumę z sukcesu uczelni:

„Niezmiernie cieszę się, że po raz siedemnasty Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie wygrał rywalizację w ramach Akademickich Mistrzostw Województwa Lubelskiego. Dokonał tego, będąc najlepszym w siedemnastu dyscyplinach. Wiem, że Uniwersytet Medyczny w Lublinie jest tuż za nami, choć w tym roku powiększyliśmy przewagę. Ten sukces, który zawdzięczamy studentom i pracownikom, wpisuje się w tegoroczny jubileusz 80-lecia UMCS.”

Czy uważasz, że sukcesy UMCS w sporcie akademickim przyczyniają się do zwiększenia atrakcyjności uczelni? Podziel się swoją opinią w komentarzach i udostępnij ten artykuł, aby więcej osób mogło dowiedzieć się o osiągnięciach naszych studentów!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.