Ulica Żmigród zamknięta dla samochodów. Nowy deptak dla pieszych i rowerzystów

pieszy żmigród
Od początku lipca ul. Żmigród została zamknięta dla ruchu od strony ul. Królewskiej. Teraz to strefa zamieszkania, a właściwie strefa inicjatyw mieszkańców, którzy mają tu pierwszeństwo przed pojazdami. Namiastką pomysłów mieszkańców na aranżację tej ulicy było zorganizowane przez nich wydarzenie, stanowiące nowe otwarcie dla Żmigrodu.

Od 1 lipca ulica Żmigród została zamknięta dla tych skracających sobie drogę między Królewską, a Bernardyńską. Teraz od ulicy Królewskiej są skopane słupki, przez które żaden samochód nie może przejechać.

– Popieram pieszy Żmigród, dlatego zdecydowałem, że ta ulica od lipca będzie zamknięta dla ruchu, dzięki czemu stanie się bardziej otwarta dla pieszych i rowerzystów. Wierzę, że dzięki zaangażowaniu mieszkańców, odpowiedniej aranżacji w postaci ławek i kwietników, wydobędziemy ogromny potencjał jaki drzemie w tej ulicy. – mówi Krzysztof Żuk, prezydent Lublina

fot. dzięki uprzejmości Pieszy Lublin oraz Miasto Lublin

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.