Ulica Herberta przejdzie remont. Wymienią nawierzchnię, ułożą chodniki

Ulica Herberta w Lublinie
Ulica Herberta w Lublinie | fot. Mapy Google

Miasto ogłosiło przetarg na remont ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na ukończenie remontu.

Remont ul. Herberta w Lublinie

W zakresie robót budowlanych planuje się przebudowę ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego. Zaplanowano frezowanie zniszczonej jezdni, ustawienie krawężników oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Do tego powstaną dwie zatoki autobusowe o nawierzchni betonowej, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki i zjazdy.

Drogowcy przebudują również parking, wykonają poszerzenie miejsc parkingowych oraz nowe równoległe zatoki postojowe. W ramach zadania wyregulowane zostaną kratki ściekowe, studnie i zasuwy oraz wymienione istniejące pętle indukcyjne. Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 4 miesiące. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.

Ulica Herberta to nie jedyna nowa droga, z której w najbliższych miesiącach skorzystają mieszkańcy. Aktualnie prace prowadzone są na ul. Leszka i Ziemowita oraz ul. Gralewskiego, a jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się na ul. Krzemienieckiej. Wśród zaplanowanych inwestycji jest również przebudowa fragmentu ul. Gospodarczej.3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Jetsoon – główna arteria to może i nie jest, ale nazywanie jej „boczną uliczką” to chyba lekka przesada….

  2. Ulica Warszawska tez jest w opłakanym stanie. Włodarze miasta już wiele lat olewają ta ważna Ulicę, miasta.

  3. A Taka Aleja Unii lubelskiej to co?. Chyba takie miejsce powinno być bardziej priorytetem do remontu niż boczna uliczka, ul.zemborzyckiej.