Ulica Herberta przejdzie remont. Wymienią nawierzchnię, ułożą chodniki

Ulica Herberta w Lublinie
Ulica Herberta w Lublinie | fot. Mapy Google

Miasto ogłosiło przetarg na remont ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego. Wykonawca będzie miał 4 miesiące na ukończenie remontu.

Remont ul. Herberta w Lublinie

W zakresie robót budowlanych planuje się przebudowę ul. Herberta na odcinku od ul. Zemborzyckiej do ul. Dunikowskiego. Zaplanowano frezowanie zniszczonej jezdni, ustawienie krawężników oraz położenie warstwy wiążącej i ścieralnej. Do tego powstaną dwie zatoki autobusowe o nawierzchni betonowej, ciąg pieszo-rowerowy, chodniki i zjazdy.

Drogowcy przebudują również parking, wykonają poszerzenie miejsc parkingowych oraz nowe równoległe zatoki postojowe. W ramach zadania wyregulowane zostaną kratki ściekowe, studnie i zasuwy oraz wymienione istniejące pętle indukcyjne. Na wykonanie prac wykonawca będzie miał 4 miesiące. Termin ten jest liczony od daty podpisania umowy.

Ulica Herberta to nie jedyna nowa droga, z której w najbliższych miesiącach skorzystają mieszkańcy. Aktualnie prace prowadzone są na ul. Leszka i Ziemowita oraz ul. Gralewskiego, a jeszcze w tym miesiącu rozpoczną się na ul. Krzemienieckiej. Wśród zaplanowanych inwestycji jest również przebudowa fragmentu ul. Gospodarczej.

3 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. A Taka Aleja Unii lubelskiej to co?. Chyba takie miejsce powinno być bardziej priorytetem do remontu niż boczna uliczka, ul.zemborzyckiej.

  2. Ulica Warszawska tez jest w opłakanym stanie. Włodarze miasta już wiele lat olewają ta ważna Ulicę, miasta.

  3. Jetsoon – główna arteria to może i nie jest, ale nazywanie jej „boczną uliczką” to chyba lekka przesada….