Ulewy, burze i grad. Ostrzeżenie pogodowe na wtorek dla woj. lubelskiego

Wał szkwałowy
Wał szkwałowy | fot. Dominik Wąsik

Wraz z wysoką temperaturą wróciły także burze. Synoptycy IMGW wydali dwa ostrzeżenia dla województwa lubelskiego. Pierwsze dotyczy upałów, drugie gwałtownych burz z gradem.

Pogoda na wtorek, 27 lipca

Burze, ulewny deszcz, grad

Dziś burze ograniczą się do centralnej i wschodniej części kraju. Komórki burzowe mogą występować w formie superkomórek i zorganizowanych układów wielokomórkowych. Podczas ich przechodzenia spodziewane są ulewne opady deszczu powodujące lokalne podtopienia, silniejsze porywy wiatru oraz opady gradu o średnicy do 3 cm.

Ostrzeżenie przed burzami woj. lubelskie

„Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu do 30 mm, lokalnie do 40 mm oraz porywy wiatru do 90 km/h. Miejscami grad” – mówi Michał Jaworski z Centralnego Biura Prognoz Meteorologicznych.

Ostrzeżenie przed upałami

„Prognozuje się upały. Temperatura maksymalna w dzień od 28°C do 31°C. Temperatura minimalna w nocy od 17°C do 19°C” – informuje Michał Folwarski z IMGW.

Źródło: IMGW, Polscy Łowcy Burz

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.