Ukraiński przemytnik papierosów zatrzymany na gorącym uczynku

przemyt papierosów staż graniczna
przemyt papierosów staż graniczna

Funkcjonariusze Straży Granicznej w wyniku prowadzonych działań, zatrzymali obywatela Ukrainy, przy którym ujawnili i zabezpieczyli papierosy o wartości ponad 160 tys. zł.

 

W dniu 3 marca funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Woli Uhruskiej, podczas prowadzonych działań w okolicach miejscowości Uhrusk, zauważyli osobę niosącą czarne pakunki, przemieszczając się od granicy państwowej w głąb terytorium RP.

 

W wyniku kontroli tej osoby, ustalono, iż jest to obywatel Ukrainy, który przy pomocy łodzi pontonowej nielegalnie przekroczył granicę państwa w celu przemytu papierosów. W pudłach, które zabezpieczono na miejscu, znajdowały się papierosy bez polskich znaków akcyzy o wartości ponad 160 tys. zł.

 

Sprawca odpowie za nielegalne przekroczenie granicy państwowej oraz przestępstwo skarbowe. Po informacji przekazanej ukraińskim służbom granicznym, po drugiej stronie granicy zatrzymano kolejne trzy osoby, które brały udział w przemycie.

 

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.