Ukraińska Zoria Ługańsk rozegra domowe mecze na stadionie Arena Lublin

Stadion Arena Lublin
Stadion Arena Lublin | fot. MOSiR

Ukraińskie kluby piłkarskie swoje „domowe” mecze w europejskich pucharach rozgrywać będą w Polsce. Tak też jest w przypadku Zorii Ługańsk. W eliminacjach do Ligi Konferencji Europy będzie pełnić rolę gospodarza na stadionie Arena Lublin.

Europejski puchar na Arenie Lublin

Z powodu trwającej wojny ukraińskie kluby decydują się na udział w europejskich pucharach, ale w krajach ościennych. Zyska na tym przede wszystkim Polska. Jednym z nich jest Zoria Ługańsk. Klub oficjalnie poinformował, że mecze będzie rozgrywał na stadionie Arena Lublin.

„Wyszło na jaw, gdzie Zoria Ługańsk zagra u siebie mecze w Lidze Konferencji Europy. Mówimy o pięknym stadionie w polskim Lublinie o nazwie Arena Lublin” – przekazał ukraiński klub.

Zoria rozpocznie eliminacje od III rundy. Jeszcze nie poznała rywala. Losowanie tej fazy odbędzie się 18 lipca, a mecze 4 i 11 sierpnia. Żeby awansować do fazy grupowej Ligi Konferencji, Zoria musi pokonać dwóch rywali.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.