Ukradli "malucha", a następnie go podpalili. Zatrzymano trzech sprawców

68 97042

Mężczyźni ukradli fiata 126p, a po przejechaniu około 10 kilometrów porzucili go na polnej drodze a następnie podpalili.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po godzinie 19-tej. Dyżurny krasnostawskiej komendy otrzymał zgłoszenie o pożarze samochodu na polnej drodze pomiędzy miejscowościami Siennica Nadolna a Bzite.

Jak się okazało prawie całkowitemu spaleniu uległ fiat 126p. Gdy mundurowi dotarli do właściciela pojazdu, ten oświadczył, iż dzień wcześniej pozostawił go na polu w okolicy Ostrowa Krupskiego, gdyż ugrzązł w błocie. O tym, że został spalony 10 kilometrów dalej dowiedział się od policjantów.

Za krótkotrwałe użycie pojazdu oraz podpalenie go odpowiedzą trzej mieszkańcy gminy Krasnystaw w wieku od 18 do 21 lat. Przesłuchani przyznali się do winy, wyjaśnili wszystkie okoliczności i złożyli wnioski o dobrowolne poddanie się karze. Przestępstwo, którego się dopuścili zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 8.

KWP

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.