Ukradł samochód i pijany spowodował dwie kolizje. Jazdę zakończył w leśnym rozlewisku

68 119396
Wjechał Mercedesem w leśne rozlewisko | fot. policja

Ukradł samochód, spowodował dwie kolizje, odjechał z miejsca zdarzenia a podczas ucieczki przez las wjechał w rozlewisko.

We wtorek około godz. 16 patrol biłgorajskiej drogówki został skierowany do miejscowości Zagumnie w gminie Biłgoraj, gdzie doszło do dwóch zdarzeń drogowych, w których sprawca odjechał z miejsca zdarzenia.

Poszkodowanymi byli: 49-latka z gminy Aleksandrów, która kierowała Nissanem oraz 27-latek z gminy Biłgoraj, który kierował VW. Z ich zeznań wynika, że jadąc od strony Gromady w stronę Biłgoraja inny samochód w wyniku nieprawidłowo wykonanego manewru wyprzedzania uderzył najpierw w Nissana, a następnie w jadącego przed nim VW i odjechał.

Poszkodowani pojechali za sprawcą i powiadomili policję. Policjanci wjechali w drogę leśną, którą wskazali poszkodowani i po przejechaniu kilkuset metrów zauważyli pojazd marki Mercedes, który utknął w leśnym rozlewisku a przy nim dwóch młodych mężczyzn.

Jak wstępnie ustalili policjanci, Mercedesem kierował 22-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Mężczyzna jak się okazuje, zabrał samochód pozostawiony przez klienta do naprawy w warsztacie samochodowym w jednym z zakładów mechanicznych na terenie gminy Biłgoraj.

22-latkowi towarzyszył 26-letni kolega, również mieszkaniec gminy Biłgoraj. Jak wykazało policyjne badanie alkomatem, obaj mężczyźni znajdowali się w stanie nietrzeźwości. Obaj mieli w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu. Po sprawdzeniu w policyjnych bazach okazało się, że 22-latek posiada zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

Policjanci ustalają dokładne okoliczności zdarzenia. 22-latkowi grozi nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Wjechał Mercedesem w leśne rozlewisko | fot. policja

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.