Ukradł dwa auta na Czechowie. Wpadł, gdy chciał dostać się pieszo do naszego kraju

68 140682
Obywatel Ukrainy ukradł w Lublinie dwa auta warte 160 tys. zł | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 28-letniego Ukraińca podejrzanego o kradzież w Lublinie dwóch samochodów marki Honda o wartości ponad 160 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło we wrześniu i w październiku ubiegłego roku na lubelskim Czechowie. Policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieży poprzez włamanie dwóch zaparkowanych samochodów marki Honda. Wartość skradzionych pojazdów została oszacowana na kwotę ponad 160 000 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze jeden ze skradzionych samochodów w listopadzie odnaleźli ukryty w kompleksie leśnym w pobliżu Przemyśla na Podkarpaciu. Wrócił już on do właściciela.

Lubelscy funkcjonariusze ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 28-letni obywatel Ukrainy, który najprawdopodobniej ukrywa się we Lwowie. W nocy z czwartku na piątek dzięki posiadanych informacji funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Medyce zatrzymali 28-latka.

„Mężczyzna wpadł, kiedy chciał pieszo dostać się na terytorium naszego kraju. Został przekazany policjantom i trafił do policyjnego aresztu” – wyjaśnia Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Wczoraj 28-latek został doprowadzony do prokuratury. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.