Ukradł dwa auta na Czechowie. Wpadł, gdy chciał dostać się pieszo do naszego kraju

Ukradł dwa auta na Czechowie. Ukrainiec wpadł, gdy chciał dostać się pieszo do naszego kraju
Obywatel Ukrainy ukradł w Lublinie dwa auta warte 160 tys. zł | fot. KMP Lublin

Policjanci zatrzymali 28-letniego Ukraińca podejrzanego o kradzież w Lublinie dwóch samochodów marki Honda o wartości ponad 160 tys. zł. Grozi mu do 10 lat więzienia.

Do kradzieży doszło we wrześniu i w październiku ubiegłego roku na lubelskim Czechowie. Policjanci otrzymali zgłoszenia o kradzieży poprzez włamanie dwóch zaparkowanych samochodów marki Honda. Wartość skradzionych pojazdów została oszacowana na kwotę ponad 160 000 zł.

Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Lublinie. Funkcjonariusze jeden ze skradzionych samochodów w listopadzie odnaleźli ukryty w kompleksie leśnym w pobliżu Przemyśla na Podkarpaciu. Wrócił już on do właściciela.

Lubelscy funkcjonariusze ustalili, że za sprawą kradzieży stoi 28-letni obywatel Ukrainy, który najprawdopodobniej ukrywa się we Lwowie. W nocy z czwartku na piątek dzięki posiadanych informacji funkcjonariusze Straży Granicznej na przejściu granicznym w Medyce zatrzymali 28-latka.

„Mężczyzna wpadł, kiedy chciał pieszo dostać się na terytorium naszego kraju. Został przekazany policjantom i trafił do policyjnego aresztu” – wyjaśnia Kamil Karbowniczek z lubelskiej policji.

Wczoraj 28-latek został doprowadzony do prokuratury. Dzisiaj sąd zdecyduje o jego tymczasowym aresztowaniu. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.