Ugodziła nożem byłego partnera. Grozi jej 15 lat więzienia

Oskarżona 40 latka
Oskarżona 40 latka | fot. KPP Łęczna

Trzy miesiące spędzi w areszcie 40 latka podejrzana o ugodzenie nożem byłego partnera. Do zdarzenia doszło w miniony czwartek podczas awantury domowej. Pokrzywdzony 47 latek w stanie ciężkim został przewieziony do szpitala.

W czwartek łęczyńscy policjanci otrzymali zgłoszenie od 40-letniej kobiety, która oznajmiła, że podczas szarpaniny z byłym partnerem ugodziła go nożem. W rozmowie ze zgłaszającą policjanci ustalili, że wcześniej 40-latka i jej 47-letni były partner wykonywali prace porządkowe, po których spożywali alkohol. Po libacji między nimi doszło do awantury, w trakcie której 40-latka zadała mężczyźnie cios nożem w okolice podbrzusza. Po incydencie pokrzywdzony oddalił się z miejsca zdarzenia.

Policjanci znaleźli poszkodowanego 47-latka w mieszkaniu leżącego na łóżku. Przystąpili do udzielania mu pierwszej pomocy i monitorowali czynności życiowe do przybycia pogotowia ratunkowego. Mężczyznę w stanie ciężkim zabrało pogotowie.

Kobieta prawie z dwoma promilami alkoholu w organizmie została zatrzymana i osadzona w policyjnym areszcie. Prokurator przedstawił podejrzanej zarzut spowodowania ciężkiego uszczerbku na zdrowiu. W piątek sąd zastosował wobec podejrzanej areszt tymczasowy na okres trzech miesięcy.

Za ten czyn grozi kara pozbawienia wolności do lat 15.

-mówi młodszy aspirant Izabela Zięba

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.