Udaremniony przemyt papierosów o wartości rynkowej ponad 950 tysięcy złotych

Przemyt papierosów
Fot. KAS

Nielegalny towar ukryty był w pustej naczepie pojazdu ciężarowego. Wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych to ponad 950 tys. zł.

Nie całkiem pusty tir

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej skontrolowali w Koroszczynie samochód ciężarowy wjeżdżający z Białorusi do Polski. Zgodnie z dokumentacją przedłożoną do kontroli pojazd miał być pusty. Jednak pies służbowy Vigo, biorący udział w czynnościach kontrolnych, wskazał na możliwość przewozu nielegalnego ładunku.

Pies służbowy Vigo
Fot. KAS

Pies wykazał zainteresowanie naczepą ciężarówki, co skłoniło funkcjonariuszy do dokładniejszej inspekcji. W efekcie odkryto skrytkę w przedniej ścianie naczepy, w której przemycany był nielegalny towar. Skrytka zawierała blisko 63 tys. paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Przemyt papierosów
Fot. KAS

Szacunkowa wartość rynkowa zabezpieczonych wyrobów tytoniowych wynosi ponad 950 tys. zł. To znacząca kwota, która podkreśla skalę przemytu i potencjalne zagrożenie dla Skarbu Państwa.
Postępowanie w tej sprawie prowadzi Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.

Przemyt papierosów
Fot. KAS

Kontrola w Koroszczynie to kolejny przykład na to, jak skoordynowane działania funkcjonariuszy i wsparcie ze strony dobrze wyszkolonych psów służbowych mogą przyczynić się do wykrycia i zabezpieczenia nielegalnych towarów. Efektywność tych działań jest kluczowa dla ochrony granic i gospodarki naszego kraju.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.