Udaremniono przemyt pięciu tysięcy paczek papierosów na kolejowym przejściu granicznym

papierosy, przemyt
fot. KAS

Funkcjonariusze lubelskiej Służby Celno-Skarbowej i Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej w Chełmie wykryli w pociągu towarowym pięć tysięcy paczek papierosów. Szacunkowa wartość rynkowa przejętych papierosów to ponad 80 tys. złotych.

Papierosy na przejściu kolejowym w Terespolu

Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej i Straży Granicznej kontrolowali skład towarowy relacji Brześć – Terespol. Nielegalne papierosy znaleźli w jednym z wagonów typu węglarka – pod warstwą legalnie wwożonego kruszywa. Były to papierosy trzech różnych marek – w sumie 5 tys. paczek. Wszystkie posiadały białoruskie znaki akcyzy.

papierosy, przemyt
fot. KAS

Przesłuchany przez funkcjonariuszy maszynista nie przyznał się do przemytu. Ustalaniem okoliczności sprawy zajmuje się Lubelski Urząd Celno-Skarbowy w Białej Podlaskiej.
Papierosy trafiły do magazynu depozytowego KAS. Jak wszystkie tego typu nielegalne wyroby – po orzeczeniu przez sąd przepadku na rzecz skarbu państwa – zostaną zniszczone.

papierosy, przemyt
fot. KAS

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.