Lublin: Uczniowie zdemolowali szkolną toaletę, nagranie wrzucili do sieci

Klatka z nagrania

Rozbijanie płytek, niszczenie desek sedesowych i kopanie drzwi – to urywki nagrane przez uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Lublinie. Za wyrządzone szkody zapłacili rodzice, lecz sprawą zajęli się policjanci.

Jeden z użytkowników serwisu Wykop.pl, przypadkowo natrafił na wideo z demolowania szkolnej toalety i zamieścił je na portalu. – Poczułem się w obowiązku, żeby coś zrobić z tą patologią i bezsensownym niszczeniem mienia – napisał i zaapelował do innych o pomoc w znalezieniu sprawców.

I tak z minuty na minutę coraz więcej użytkowników społeczności Wykop.pl włączyło się w poszukiwania miejsca tego zdarzenia jak i osób widniejących na zamieszczonym nagraniu. Nastolatkowie m.in. wlewają jogurt do grzejnika, łamią deski sedesowe, szarpią spłuczkę, rozbijają płytki i niszczą zamki jak i klamki w drzwiach.

Autor nie spodziewał się, że jego nagranie gdziekolwiek się pojawi i że tak szybko nabierze „popularności”. Autor szybko usunął nagranie z serwisu YouTube, lecz „wykopowicze” szybko go skopiowali i wrzucili na inne serwisy. Film został wysłany do wielu szkół w Lublinie, a wśród nich była Szkoła Podstawowa nr 5.

– Tak, to sceny z naszej szkoły. Przedstawione nagranie to „zlepek” materiału nagrywanego przez kilka miesięcy. Uczniowie na bieżąco za powstałe szkody ponosili konsekwencje: mieli obniżone sprawowanie, a za wyrządzone szkody zapłacili rodzice – mówi Stanisław Rodak, dyrektor SP nr 5.

Czy uczniowie poniosą kolejne konsekwencje związane z publikacją nagrania w sieci? – Sprawę zgłosiliśmy na V Komisariat Policji w Lublinie. To policjanci podejmą już odpowiednie kroki do ukarania sprawców – dodaje.

NAGRANIE5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
  1. Za lat mojej nauki kiedy było to jeszcze gimnazjum to sedes leżał kilka Msc przewrocony, bez deski, nigdy nie było papieru a jak już był to 3/4 kiblu nagle zatkanych… Więc to jeszcze nie było aż takie ‚straszne’. Aczkolwiek nie powinni tak robić x.X