Uczniowie szkół zdecydują, kto zasiądzie w Młodzieżowej Radzie Miasta. Głosowanie w przyszłym tygodniu

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin
Młodzieżowa Rada Miasta Lublin | fot. Miasto Lublin

Uczniowie szkół średnich z Lublina wybiorą swoich przedstawicieli do Młodzieżowej Rady Miasta. W przyszłym tygodniu odbędą się wybory. Ci z największą liczbą zasiądą w Radzie.

Wybory do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin to reprezentacja mieszkańców miasta, będących uczniami szkół ponadpodstawowych, z wyłączeniem szkół dla dorosłych. Ma charakter opiniotwórczo-doradczy. Radni do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin wybierani są w tajnych, bezpośrednich, równych i powszechnych wyborach.

Termin zgłaszania kandydatów na radnych do Młodzieżowej Rady Miasta Lublin upłynął 14 października. Listy kandydatów na radnych dla poszczególnych okręgów opublikowały 17 października komisje wyborcze działające na terenie szkół.

Po przeprowadzeniu głosowania komisje wyborcze zliczą oddane głosy i podadzą do publicznej wiadomości wyniki wyborów. Ostateczny skład Młodzieżowej Rady Miasta Lublin nowej kadencji zostanie zamieszczony na stronie Miasta Lublin.

O Młodzieżowej Radzie Miasta Lublin

Młodzieżowa Rada Miasta Lublin została powołana w 2006 roku w celu wzmacniania obywatelskiej postawy młodzieży Lublina oraz edukacji w ramach procesów demokratycznych. Młodzieżowi radni podejmują uchwały zawierające ich wnioski czy pomysły, które trafiają następnie do Rady Miasta Lublin. Inicjują również działania realizowane we własnym zakresie, takie jak różnego rodzaju wydarzenia, konferencje czy zawody sportowe.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.