Uczelnia zaopiekuje się dziećmi studentów. UMCS otwiera żłobek

Uczelnia zaopiekuje się dziećmi studentów i pracowników. Uniwersytet Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie otwiera żłobek!

Widząc zapotrzebowanie studentów i pracowników uczelni na utworzenie miejsc opieki dla dzieci, Uniwersytet UMCS postanowił wyjść naprzeciw tym oczekiwaniom.

– Podpisaliśmy umowę z podmiotem zewnętrznym, w ramach której będziemy współpracować nad prowadzeniem żłobka dla dziećmi (do lat 3) studentów jak i pracowników – wyjaśnia Aneta Adamska, rzecznik UMCS.

W ramach tego rodzaju współpracy, żłobek będzie uruchomiony w części budynku mieszczącym się przy ul. Langiewicza 16, czyli na terenie miasteczka akademickiego UMCS. Planowane jest uruchomienie żłobka jeszcze w tym półroczu, z liczbą 28 nowo utworzonych miejsc.

UMCS podpisał umowę z podmiotem zewnętrznym, który umożliwia pozyskanie dofinansowania. Dzięki środkom ministerialnym można otrzymać 80% dofinansowania całego projektu.

To nie pierwszy żłobek przy uczelniach w naszym mieście, taki działa już przy Uniwersytecie Medycznym

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.