Uczelnia zaciska pasa i ogranicza zużycie prądu. Praca zdalna, zakaz korzystania z grzejników elektrycznych

dogrzewanie pomieszczenia grzejnikiem elektrycznym
Dogrzewanie pomieszczenia grzejnikiem elektrycznym | fot. Adobe Stock

Ograniczenie oświetlenia, redukcja „do niezbędnego minimum” korzystania z klimatyzacji, zakaz używania grzejników elektrycznych, a także rekomendacja pracy zdalnej – to tylko niektóre punkty programu oszczędnościowego, jaki w związku z kryzysem energetycznym wprowadza Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Uniwersytet Medyczny wprowadza oszczędności

Uniwersytet Medyczny w Lublinie wprowadza poważny plan oszczędnościowy. Uczelnia wyjaśnia, że „jako jednostka sektora finansów publicznych zobowiązana jest do ograniczenia zużycia energii elektrycznej na poziomie 10 proc. w grudniu 2022 r.”. Władze uczelni od zaraz wdrażają działania, mające doprowadzić do ograniczenia zużycia prądu.

Ciemniej na uczelni, koniec z elektrycznymi grzejnikami

Uniwersytet Medyczny planuje ograniczyć oświetlenie zewnętrzne poprzez wyłączenie oświetlenia nocnego na całym uniwersytecie z wyłączeniem Domów Studenckich oraz całkowite wyłączenie oświetlenia wewnętrznego w porze nocnej, a w dzień wyłączenie niepotrzebnego oświetlenia. Rektor zaleca też rezygnację z iluminacji świątecznych.

Uniwersytet zaleca również ograniczenie dogrzewania pomieszczeń przez klimatyzatory do niezbędnego minimum we wszystkich budynkach uniwersyteckich. Wprowadzono również zakaz używania grzejników elektrycznych i olejowych w pokojach biurowych i gabinetach. Rektor zobligował kanclerza do bieżącego monitorowania zużycia energii elektrycznej w serwerowniach oraz w każdym budynku uczelni.

Rektor zarekomendował pracę zdalną od 19 grudnia 2022 r. do 6 stycznia 2023 r. Przerwa świąteczna w Uniwersytecie Medycznym potrwa od 23 grudnia do 8 stycznia.

Nie tylko uczelnie muszą zmniejszyć zużycie prądu

Uczelnie, ale też m.in. urzędy, kina czy teatry są zobligowane nie tylko do zmniejszenia zużycia energii w grudniu, ale także do zmniejszenia jej poboru w całym przyszłym roku o 10 procent w stosunku do upływającego 2022 roku.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.