Uciekli z ośrodka wychowawczego. 13- i 14-latek napadli na kiosk, ukradli 1700 zł. Odpowiedzą też za inne przestępstwa

Policja radiowóz kia
Policja radiowóz kia | fot. Dominik Wąsik

Policjanci z Lublina zatrzymali dwóch nieletnich w wieku 13 i 14 lat. Nastolatkowie napadli na kiosk w centrum miasta. Ich łupem padło 1700 złotych. Po zatrzymaniu okazało się, że obaj byli poszukiwani, a w ostatnich dniach dopuścili się kilku kradzieży na terenie Lublina.

Nastolatkowie napadli na kiosk w centrum Lublina

Do zdarzenia doszło w poniedziałkowe popołudnie (25.07) w centrum Lublina. Do kiosku przyszło dwóch nastolatków. Jeden z nich przez okienko próbował kupić papierosy. Drugi w tym czasie wszedł do środka i odpychając oraz zastraszając, obezwładnił ekspedientkę. Następnie nastolatkowie dokonali kradzieży utargu. Ich łupem padło 1700 złotych.

W rejon zdarzenia skierowali najbliższe patrole. Pracownik monitoringu miejskiego szybko namierzył sprawców, o czym poinformował mundurowych. Nastolatkowie zostali zatrzymani na dworcu autobusowym przez operacyjnych z 1. komisariatu. Dwaj nastolatkowie w wieku 13 i 14 lat okazali się być poszukiwani z powodu ucieczki z ośrodka wychowawczego.

Nieletni dzisiaj zostaną przesłuchani i usłyszą zarzuty. Policjanci oprócz rozboju udowodnili im dokonanie innych przestępstw na terenie Lublina.

„Dzień wcześniej 14-latek dopuścił się kradzieży zuchwałej, wyrywając torebkę na ulicy. Dodatkowo na swoim koncie mają kilka innych kradzież. Łącznie starszy z nich będzie odpowiadał za 5 czynów natomiast młodszy za 3” – mówi kom. Kamil Gołębiowski, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

Sprawą nieletnich zajmie się sąd rodzinny i nieletnich. Po wykonaniu czynności obaj wrócą do placówki wychowawczej.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.