Tysiące wiernych weźmie udział w Drodze Krzyżowej na Majdanku

Droga Krzyżowa na Majdanku
Droga Krzyżowa na Majdanku | fot. Żołnierze Chrystusa Lublin Chorągiew Św. Józefa

Droga Krzyżowa na Majdanku odbędzie się w piątek 22 marca o godzinie 18:00. Hasłem przewodnim tegorocznej Drogi Krzyżowej są słowa: „Uczono: nie ma miłości”. Wydarzenie co roku gromadzi tysiące wiernych.

Droga Krzyżowa na Majdanku 2024

W piątek, 22 marca, po raz dwudziesty czwarty na terenie byłego obozu koncentracyjnego na Majdanku odbędzie się Droga Krzyżowa. W wydarzeniu co roku bierze udział tysiące osób. Pod przewodnictwem abp. Stanisława Budzika wierni uczestniczą w nabożeństwie, idąc szlakiem, którzy przemierzali niegdyś więźniowie.

„Już po raz XXIV spotkamy się na terenie byłego obozu koncentracyjnego, by skupić się na pojęciu miłości. Czym ona była dla więźniów? Czy w ogóle była? My, już 22 marca przekonamy się, że miłość jest potęgą, która, mimo iż była bagatelizowana przez strażników, próbującym wmówić więźniom, że ona nie istnieje – okazała się być silniejsza niż wszelkie zło. Miłość towarzyszyła cierpiącym, nie zatracili jej pomimo okrucieństwa” – wyjaśniają organizatorzy Drogi Krzyżowej.

Jak czytamy na stronie wydarzenia, w tym roku rozważania drogi krzyżowej będą nawiązywały do losów miłości na przestrzeni wieków: od biblijnego Przykazania Miłości przez poszukiwanie miłości w losach więźniów Majdanka po szacunek wobec tego uczucia dzisiaj.

Nabożeństwo odbywające się w tak tragicznie naznaczonym miejscu stanowi dla wielu uczestników przygotowanie do zbliżających się Świąt Wielkanocnych. Tradycyjnie przy każdej stacji odczytywane będą fragmenty wspomnień i relacji byłych więźniów obozu. Wydarzenie rozpocznie się o godz. 18:00 przy Pomniku-Bramie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.