Tymczasowy areszt dla sprawcy wypadku drogowego

Aresztowanie mężczyzny
Pijany spowodował wypadek | fot. KPP Krasnystaw

45-letni mieszkaniec powiatu krasnostawskiego spędzi najbliższe trzy miesiące w areszcie za spowodowanie wypadku drogowego pod wpływem alkoholu. W wyniku zdarzenia ciężko ranna została 40-letnia motocyklistka.

Wypadek w Siennicy Nadolnej

W minioną sobotę w miejscowości Siennica Nadolna doszło do poważnego wypadku drogowego. 45-letni kierowca Opla, mając niemal 2 promile alkoholu we krwi, nie ustąpił pierwszeństwa prawidłowo jadącej motocyklistce. 40-letnia kobieta doznała ciężkich obrażeń i została przewieziona do szpitala, gdzie nadal przebywa pod opieką lekarzy.

Na miejscu zdarzenia pomocy poszkodowanej udzielił policjant z Komendy Powiatowej Policji w Krasnymstawie, który w tym czasie był na wolnym.

Policjant trzyma sprawcę wypadku
Policjanci aresztowali sprawcę wypadku z udziałem motocyklistki | fot. KPP Krasnystaw

Konsekwencje prawne dla sprawcy

Zatrzymany 45-latek został doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszał zarzut umyślnego naruszenia zasad bezpieczeństwa w ruchu lądowym. Dzisiaj sąd, na wniosek Policji i Prokuratora, zdecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

„Kierujący Oplem miał niemal 2 promile alkoholu. Sąd na wniosek Policji i Prokuratora zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy” – aspirant Grzegorz Kucharski.

Co sądzisz o surowości kar dla kierowców pod wpływem alkoholu? Podziel się swoją opinią w komentarzach lub udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.