Tymczasowe przejście dla pieszych na ul. Filaretów z przeszkodami. Pojazdy komunikacji miejskiej zniszczyły najazd dla wózków

Zniszczony najazd tymczasowego przejścia dla pieszych na ul. Filaretów
Zniszczony najazd tymczasowego przejścia dla pieszych na ul. Filaretów | fot. Dominik Wąsik

W związku z remontem kładki nad ul. Filaretów w Lublinie ruch pieszych został skierowany na jezdnię, gdzie powstało tymczasowe przejście dla pieszych. Okazuje się, że jest ono bardzo problematyczne dla osób z ograniczoną sprawnością.

Problematyczne tymczasowe przejście dla pieszych na ul. Filaretów

Na początku marca ruszyły prace związane z remontem kładki dla pieszych nad ul. Filaretów. Wyłoniona firma w pierwszej kolejności musiała opracować projekt zmian organizacji ruchu, który został zatwierdzony przez Zarząd Dróg i Mostów w Lublinie. Kolejnym etapem prac było przygotowanie tymczasowego przejścia dla pieszych, które powstało na poziomie jezdni ul. Filaretów, w odległości około 60 m od kładki w kierunku ul. Zana, zaraz za zatoką autobusową.

W celu umożliwienia skorzystania z tymczasowego przejścia osobom z ograniczoną sprawnością na wózkach wykorzystano gumowe najazdy, dzięki którym wózek bezproblemowo można wepchnąć z jezdni na wysoki krawężnik, jak również zjechać z krawężnika na jezdnię. Okazuje się, że jednego z najazdów już nie ma, pozostały z niego tylko strzępy gumy.

Chodzi o najazd na jezdni w kierunku ul. Głębokiej (przy prawej krawędzi jezdni). W tym miejscu autobusy i trolejbusy dojeżdżające do tymczasowego przystanku autobusowego już na tymczasowym przejściu dla pieszych zbliżają się bardzo blisko krawężnika, w wyniku czego najeżdżają na wystający najazd, a to powoduje jego uszkodzenie.

W tej sprawie skontaktowaliśmy się z Zarządem Dróg i Mostów w Lublinie.

„Najazd na krawężnik przy tymczasowym przejściu dla pieszych zostanie wymieniony na nowy. Wykonawca już zamówił tego typu element i po dostawie nastąpi jego montaż. Obecne przejście dla pieszych jest rozwiązaniem tymczasowym, wykonanym na okres kilku miesięcy. Uszkodzone elementy na bieżąco będą podlegały wymianie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

ZDJĘCIA

Tymczasowe przejście dla pieszych na ul. Filaretów
Tymczasowe przejście dla pieszych na ul. Filaretów | fot. Dominik Wąsik
Gumowy najazd na krawężnik na tymczasowym przejściu dla pieszych na ul. Filaretów
Gumowy najazd na krawężnik na tymczasowym przejściu dla pieszych na ul. Filaretów | fot. Dominik Wąsik
Tyle zostało z gumowego najazdu przy prawej krawędzi jezdni
Tyle zostało z gumowego najazdu przy prawej krawędzi jezdni | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.