„Tym razem będziemy głośni”. W czwartek protest pracowników MOPR przed ratuszem

Protest pracowników MOPR Lublin przed ratuszem
Protest pracowników MOPR Lublin przed ratuszem | fot. Dominik Wąsik

W czwartek w Lublinie odbędzie się protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie. Zawiązek Zawodowy Pracowników Pomocy Społecznej zapowiada, że będzie to protest liczny i głośny.

Kolejny protest pracowników MOPR Lublin

W czwartek o godz. 16 na placu Łokietka przed lubelskim ratuszem odbędzie się kolejny protest pracowników Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w ramach trwającego od lipca 2021 r. sporu zbiorowego, którego głównym postulatem jest poprawa warunków pracy i podwyżka wynagrodzeń. Pracownicy MOPR oczekują, że od 1 lipca dostaną 500 zł brutto podwyżki, a od stycznia tego roku kolejne 500.

„Dotychczasowe rozmowy, negocjacje oraz mediacje, również przy udziale osób delegowanych przez prezydenta Lublina nie przyniosły żadnego efektu. Podczas ostatniego protestu, który odbył się w dniu 26 maja nikt z władz miasta oraz radnych nie chciał z nami rozmawiać. Sytuacja pracowników MOPR nie zmieniła się, w dalszym ciągu jesteśmy przeciążeni coraz większymi obowiązkami i zadaniami do realizacji. W ślad za tym nie idzie wzrost wynagrodzeń, co powoduje niezadowolenie i frustrację” – mówi Kamil Kulczycki, zastępca przewodniczącego Związku Zawodowego Pracowników Pomocy Społecznej.

„Tym razem będziemy głośni”

„Władze miasta bardzo często podkreślają, że pracownicy MOPR pełnią służbę, misję. My pomagamy mieszkańcom naszego miasta, seniorom oraz osobom przybyłym do nas z Ukrainy, a kto pomoże nam? Dlatego też mając świadomość roli, jaką pełnimy, organizujemy po raz kolejny, protest poza godzinami pracy, tak aby nie zostawić osób wymagających wsparcia bez pomocy. Jednakże z misji i służby nie da się godnie żyć, niejednokrotnie nasze wynagrodzenia są niższe niż dochód naszych podopiecznych, a dodatkowo bardzo wysoka inflacja jeszcze bardziej nas zubaża” – przekonuje Kamil Kulczycki.

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie apelują do władz Lublina o podjęcie konkretnych działań w celu zapewnienia wzrostu wynagrodzeń pracowników MOPR. Zaplanowany protest rozpocznie się przy siedzibie Filii nr 1 przy ul. Lubartowskiej 6, skąd uczestnicy przejdą pod ratusz.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.