Tylko jedna firma chce dostarczyć nowe trolejbusy do Lublina

DSC05273
Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Miejscy urzędnicy otworzyli koperty z ofertami w przetargu na zakup 15 trolejbusów przegubowych przez Lublin. Okazało się, że zainteresowana realizacją zamówienia jest tylko jedna firma.

Zakup 15 sztuk fabrycznie nowych trolejbusów przegubowych klasy mega podzielono na dwa przetargi. Pierwszych pięć miałoby zostać dostarczonych do 4 maja 2020 roku, kolejnych dziesięć do 1 kwietnia 2020 r. Wszystkie pojazdy muszą być nowe, nieeksploatowane, niskopodłogowe oraz muszą pomieścić minimum 120 pasażerów.

W czwartek Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie otworzył oferty, które wpłynęły w obydwu przetargach. Miejscy urzędnicy nie musieli za wiele otwierać, bowiem do przetargów wystartowała tylko jedna firma – Solaris Bus & Coach SA.

Firma w pierwszym przetargu za wyprodukowanie 5 trolejbusów przegubowych zażyczyła sobie 14,7 mln zł, gdzie ZTM przeznaczył na ten cel 12,1 mln zł. Natomiast w drugim postępowaniu przetargowym za 10 pojazdów firma oczekuje 29,5 mln zł, gdzie budżet wynosił 24,3 mln zł.

Oferta Solarisa jest teraz poddawana analizie. Docelowo nowe przegubowce zostaną skierowane do obsługi linii 156, 158 i 160.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.