„Twój numer wkrótce zostanie zablokowany z powodu braku spłaty zadłużenia”

Uwaga na oszustów! "Twoj numer wkrotce zostanie zablokowany z powodu braku splaty zadluzenia"

Uwaga na fałszywe SMS-y, w których ktoś podszywa się pod naszego operatora i informuje nas o zablokowaniu naszego numeru z powodu braku spłaty zadłużenia.

Informację o nowym sposobie oszustów na wyłudzenie naszych danych logowania do konta bankowego otrzymaliśmy od czytelniczki Anity, która w ostatnich dniach otrzymała wiadomość SMS od „Blokady„, z którego wynika, że mamy zaległą niedopłatę u operatora naszego numeru i wkrótce zostanie nam zablokowany numer. Oto treść (pisownia oryginalna):

„Twój numer wkrótce zostanie zablokowany”

„Twoj numer zostanie wkrotce zablokowany z powodu braku splaty zadluzenia. Prosimy o szybka wplate 2,53 zl (tutaj link do rzekomej strony szybkich płatności)”

Należy uważać na takie wiadomości SMS. Wejście w taki link z wiadomości przekierowuje nas do rzekomej strony szybkich płatności internetowych. Następnie musimy wybrać nasz bank, podać dane logowania i kod autoryzacji. Po wprowadzeniu tych danych pojawi się komunikat, że wystąpił błąd. Gdy spróbujemy zalogować się do naszego banku przez prawdziwą stronę banku, okażę się, że padliśmy ofiarą oszustwa i na naszym koncie nie będzie już żadnych pieniędzy.

„Nadal nie opłaciłeś zaległości”

Po kilku dniach Czytelniczka otrzymała kolejnego SMS-a, którego autorem jest „Ostrzezenie„. Z treści SMS-a wynika, że nie opłaciliśmy zaległości z poprzedniej wiadomości i rzekomy operator przypomina, że wkrótce zostanie nam zablokowany numer telefonu. Tym razem do opłaty mamy 2,73 zł. Oto treść wiadomości (pisownia oryginalna):

„Informujemy, ze nadal nie oplaciles zaleglosci. Wkrotce Twoj numer zostanie zablokowany. Prosimy o wplate 2,73 zl (tutaj link do rzekomej strony szybkich płatności)”

W tym przypadku podobnie jak poprzednio kliknięcie w link spowoduje przeniesienie nas do fałszywej strony z szybkimi płatnościami. Pamiętaj! Jeśli masz obawę, że posiadasz jakąś zaległość u operatora, możesz to zweryfikować, dzwoniąc na infolinię swojego operatora. Operatorzy sieci nigdy nie wysyłają linków do szybkich płatności.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.