„Twój numer wkrótce zostanie zablokowany z powodu braku spłaty zadłużenia”

"Twój numer wkrótce zostanie zablokowany z powodu braku spłaty zadłużenia"
Uwaga na oszustów! "Twoj numer wkrotce zostanie zablokowany z powodu braku splaty zadluzenia"

Uwaga na fałszywe SMS-y, w których ktoś podszywa się pod naszego operatora i informuje nas o zablokowaniu naszego numeru z powodu braku spłaty zadłużenia.

Informację o nowym sposobie oszustów na wyłudzenie naszych danych logowania do konta bankowego otrzymaliśmy od czytelniczki Anity, która w ostatnich dniach otrzymała wiadomość SMS od „Blokady„, z którego wynika, że mamy zaległą niedopłatę u operatora naszego numeru i wkrótce zostanie nam zablokowany numer. Oto treść (pisownia oryginalna):

„Twój numer wkrótce zostanie zablokowany”

„Twoj numer zostanie wkrotce zablokowany z powodu braku splaty zadluzenia. Prosimy o szybka wplate 2,53 zl (tutaj link do rzekomej strony szybkich płatności)”

Należy uważać na takie wiadomości SMS. Wejście w taki link z wiadomości przekierowuje nas do rzekomej strony szybkich płatności internetowych. Następnie musimy wybrać nasz bank, podać dane logowania i kod autoryzacji. Po wprowadzeniu tych danych pojawi się komunikat, że wystąpił błąd. Gdy spróbujemy zalogować się do naszego banku przez prawdziwą stronę banku, okażę się, że padliśmy ofiarą oszustwa i na naszym koncie nie będzie już żadnych pieniędzy.

„Nadal nie opłaciłeś zaległości”

Po kilku dniach Czytelniczka otrzymała kolejnego SMS-a, którego autorem jest „Ostrzezenie„. Z treści SMS-a wynika, że nie opłaciliśmy zaległości z poprzedniej wiadomości i rzekomy operator przypomina, że wkrótce zostanie nam zablokowany numer telefonu. Tym razem do opłaty mamy 2,73 zł. Oto treść wiadomości (pisownia oryginalna):

„Informujemy, ze nadal nie oplaciles zaleglosci. Wkrotce Twoj numer zostanie zablokowany. Prosimy o wplate 2,73 zl (tutaj link do rzekomej strony szybkich płatności)”

W tym przypadku podobnie jak poprzednio kliknięcie w link spowoduje przeniesienie nas do fałszywej strony z szybkimi płatnościami. Pamiętaj! Jeśli masz obawę, że posiadasz jakąś zaległość u operatora, możesz to zweryfikować, dzwoniąc na infolinię swojego operatora. Operatorzy sieci nigdy nie wysyłają linków do szybkich płatności.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.