Turniej wojewódzki 27. Jesiennego Konkursu Recytatorskiego

Recytatorski
fot. Materiał organizatora

Konkurs recytatorski skierowany do uczniów szkół podstawowych, ponadpodstawowych i dorosłych. Wydarzenie ma charakter wieloetapowy, a jego zwieńczeniem jest Koncert Laureatów Turnieju Wojewódzkiego.

Tematyka

Wykonawcy prezentują jeden wybrany tekst związany z tematyką konkursu. Tegoroczne hasło konkursu brzmi „Sny i marzenia”. Jak co roku podane hasło stanowi inspirację i daje możliwość szerokiej interpretacji.

Pamiętajmy o tym, że każdy z nas śni i marzy inaczej. Niech to będzie najważniejszym przesłaniem dla recytatorów i instruktorów płynącym z tegorocznej tematyki konkursu. Pozwólmy recytatorom na samodzielny wybór repertuaru – niech ich marzenia i sny ukażą się na scenach domów kultury.

Dajmy im motywację, by poszukiwali takich utworów, które będą im najbliższe. Zachęcajmy do tego, by ich wyobraźnia powędrowała na spotkanie z poezją i prozą spoza kanonu lektur szkolnych. Niech te kilka minut na scenie będzie szansą na opowiedzenie ich marzeń i snów.

Założenia programowe

Adresatami konkursu są uczniowie szkół podstawowych i ponadpodstawowych, studenci, a także wszyscy dorośli miłośnicy recytacji z terenu województwa lubelskiego.
W konkursie obowiązuje podział na następujące kategorie wiekowe:

  • uczniowie szkół podstawowych – klasy I-III,
  • uczniowie szkół podstawowych – klasy IV-VI,
  • uczniowie szkół podstawowych – klasy VII-VIII,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych,
  • dorośli.

Recytatorzy prezentują jeden dowolnie wybrany tekst – wiersz lub fragment prozy, dopuszczalny jest również uzasadniony kolaż tekstów. W przypadku prezentacji fragmentu prozy dopuszczalne są skróty.

Uczestnik zgłasza repertuar nieprezentowany w innych konkursach ani w poprzednich edycjach JKR. Repertuaru nie wolno zmieniać na kolejnych etapach konkursu.

Łączny nieprzekraczalny czas prezentacji:

  • uczniowie szkół podstawowych – do 3 minut,
  • uczniowie szkół ponadpodstawowych i dorośli – do 5 minut.

Turniej Wojewódzki w Lublinie

Organizatorami Turnieju Wojewódzkiego są Centrum Spotkania Kultur w Lublinie oraz Centrum Kultury w Lublinie.

Turniej Wojewódzki odbędzie się w dniach 28-29 listopada 2023 r. w Klubie Muzycznym Centrum Spotkania Kultur w Lublinie (Plac Teatralny 1, 20-029 Lublin, poziom -1).

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie oraz na stronach Organizatorów.

Koncert Laureatów

Koncert Laureatów odbędzie się 6 grudnia 2023 r. o godz. 12.00 w Centrum Kultury w Lublinie.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.