Trzy nowe samoloty szkoleniowe dla PWSZ w Chełmie. Kosztowały 2,2 mln zł

Nowe samoloty szkoleniowe dla studentów PWSZ w Chełmie | fot. PWSZ w Chełmie

Trzy samoloty AT3 Serii R100 trafiły w poniedziałek do Centrum Lotniczego PWSZ w Chełmie. Będą wykorzystywane w procesie szkolenia studentów objętych ścieżką kształcenia pilotaż.

„Zależy nam bardzo, aby nasi studenci byli odpowiednio i profesjonalnie przygotowani do pracy zawodowej. Do ich dyspozycji oddajemy sprzęt najwyżej jakości, dzięki temu mają możliwość, aby korzystać z pełnej i nowoczesnej awioniki. To pozwoli im na doskonalenie swoich umiejętności i ułatwi start na rynku pracy” – powiedział dr hab. inż. Arkadiusz Tofil, Rektor Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie.

W poniedziałek minister Jarosław Gowin uroczyście przekazał studentom Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Chełmie trzy statki powietrzne ‒ AT3 Serii R100. Samoloty będą wykorzystywane w procesie szkolenia 150 studentów objętych ścieżką kształcenia Pilotaż. Dzięki nowym maszynom flota chełmskiej uczelni zwiększy się do 9 samolotów.

Nowe maszyny to jednosilnikowe, dwumiejscowe samoloty szkoleniowo-treningowe i turystyczne w układzie dolnopłatowym. Są to maszyny polskiej konstrukcji, seryjnie produkowane od roku 2002. Samoloty są wyposażone w urządzenia odpowiadające współczesnym samolotom liniowym, takim jak np. latający w barwach LOT, Dreamliner.

Przypomnijmy, że uczelnia rozbudowuje także swoją infrastrukturę lotniczą. Oprócz dofinansowania na zakup samolotów uczelnia dostała także fundusze na budowę sztucznej nawierzchni pasa startowego lotniska w Depułtyczach Królewskich przy Centrum Lotniczym PWSZ w Chełmie. O tym pisaliśmy tutaj.

Inwestycja ma podwoić liczbę studentów na kierunkach lotniczych oraz rozwinąć działalność uczelni (m.in. możliwość przeprowadzania remontów oraz napraw niemalże wszystkich rodzajów samolotów). Zakończenie budowy pasa przewidziane jest na rok 2021.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.