Trzy dni rekordów i emocji na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu Masters za nami

Pływalnia Lublin. Zawody Masters 2024
Masters 2024. Trzy dni emocji w pływaniu | Fot. Marcin Wiechnik: Zakaz Zdjęciowania.

Zakończyły się trzy dni intensywnej rywalizacji na Letnich Mistrzostwach Polski w Pływaniu w Kategoriach Masters w Aqua Lublin. Ostatnie starty, rozdane medale i ustanowione rekordy pozostawiły uczestnikom i widzom niezapomniane wspomnienia.

Rekordy i triumfy ostatniego dnia

Ostatni dzień mistrzostw przyniósł wiele emocji i nowych rekordów. Mariusz Gabiec zdobył trzeci złoty medal, ustanawiając przy tym nowy rekord Polski na 100 metrów stylem motylkowym w kategorii „I” z czasem 1:19.39, poprawiając poprzedni wynik o ponad 5 sekund.

Ewa Szała również zapisała się w historii, bijąc rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym w kategorii „I” z czasem 3:19.65, poprawiając poprzedni wynik o 15 sekund. Równie imponujący rezultat osiągnęła na 400 metrów stylem dowolnym, kończąc wyścig z czasem 6:28.11, co było lepsze o ponad 44 sekundy od dotychczasowego rekordu.

Natalia Wiśniewska również pokazała klasę, poprawiając swój własny rekord kraju na 50 metrów stylem klasycznym w kategorii „A” z czasem 33.40.

Nie zabrakło też emocji wśród mężczyzn. Grzegorz Szwolgin ustanowił nowy rekord Polski na 200 metrów stylem grzbietowym w jednej z najstarszych kategorii wiekowych „L” z czasem 4:27.65, który utrzymywał się od 2010 roku.

Wspaniałe osiągnięcia w sztafetach

Sztafety również dostarczyły wielu emocji. Drużyny Water Squad triumfowały w kategoriach „A”, „B” i „C” w wyścigu 4×50 metrów stylem zmiennym. Szczególnie imponujący był występ drużyny w kategorii „C”, która ustanowiła nowy rekord Polski z czasem 2:00.62.

Klasyfikacja medalowa i indywidualne wyróżnienia

W klasyfikacji medalowej zwyciężył Water Squad, zdobywając łącznie 43 złote, 26 srebrnych i 13 brązowych medali, powtarzając tym samym sukces z ubiegłego roku. Najlepszy indywidualny wynik punktowy uzyskał Sławomir Formas za wyścig na 100 metrów stylem klasycznym, osiągając 907 punktów FINA.

Najważniejsze momenty Letnich Mistrzostw Polski w Pływaniu Masters:

  • Mariusz Gabiec: 3 złote medale, rekord Polski na 100 m stylem motylkowym w kategorii „I” (1:19.39).
  • Ewa Szała: Rekordy Polski na 200 m stylem grzbietowym (3:19.65) i 400 m stylem dowolnym (6:28.11) w kategorii „I”.
  • Natalia Wiśniewska: Rekord Polski na 50 m stylem klasycznym w kategorii „A” (33.40).
  • Grzegorz Szwolgin: Rekord Polski na 200 m stylem grzbietowym w kategorii „L” (4:27.65).
  • Drużyna Water Squad: Rekord Polski w sztafecie 4×50 m stylem zmiennym w kategorii „C” (2:00.62).
  • Water Squad: 43 złote, 26 srebrnych i 13 brązowych medali w klasyfikacji medalowej.

Jakie są Twoje wrażenia po tych mistrzostwach? Podziel się swoimi komentarzami lub udostępnij ten artykuł!

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.