Trzecie ligowe zwycięstwo MKS FunFloor – Lublinianki pokonują beniaminka

drużyna MKS FunFloor Lublin

MKS FunFloor Lublin po raz trzeci z rzędu triumfuje w ORLEN Superlidze Kobiet. Tym razem szczypiornistki z Lublina pokonały beniaminka, KPR Ruch Chorzów, w imponującym stylu 38:27, potwierdzając swoją świetną formę na starcie sezonu.

Dynamiczny początek i dominacja lublinianek

Mecz rozpoczął się od ataku gości, ale szczelna defensywa MKS FunFloor szybko przejęła inicjatywę. Lublinianki pewnie prowadziły już od pierwszych minut, a skuteczność takich zawodniczek jak Aleksandra Olek i Szimonetta Planeta pozwoliła na szybkie objęcie prowadzenia (4:1). Mimo prób Ruchu lublinianki kontrolowały spotkanie, kończąc pierwszą połowę wynikiem 18:10.

Skuteczność i pewna wygrana w drugiej połowie

W drugiej połowie przewaga MKS FunFloor tylko rosła. Dominika Więckowska oraz Daria Szynkaruk były nie do zatrzymania, a świetna gra na kole Sylwii Matuszczyk pozwoliła na szybkie zdobywanie kolejnych punktów. Wynik w 37. minucie wskazywał na pełną kontrolę gospodyń (24:13).

Moment lepszej gry gości i pewne zakończenie meczu

Chociaż przyjezdne z Chorzowa próbowały nawiązać walkę, momentami grając nawet w przewadze, nie udało im się zbliżyć do lublinianek. Zespół z Lublina utrzymywał dwucyfrową przewagę, kończąc mecz wynikiem 38:27. Magda Balsam popisała się fenomenalnym golem tuż przed końcem, a MVP meczu została Dominika Więckowska.

Jak oceniasz występ MKS FunFloor Lublin? Czy myślisz, że ich dominacja w lidze będzie trwała? Podziel się swoimi wrażeniami w komentarzach i udostępnij artykuł!