Trzecia dawka szczepionki dla kolejnych grup. Kto ją otrzyma? Jest decyzja

Szczepienie przeciw Covid-19
Szczepienie przeciw Covid-19 | fot. Katarzyna Link, LUW

Już wiadomo, kto otrzyma trzecią dawkę szczepionki przeciwko Covid-19. Ministerstwo zdrowia poinformowało, że dawkę przypominającą przyjmą kolejne dwie grupy.

Trzecia dawka szczepionki

Od 1 września trzecią dawkę szczepionki przeciw Covid-19 mogą przyjąć osoby mające problem z odpornością. Chodzi o osoby z zakażeniem wirusem HIV, otrzymujące aktywne leczenie przeciwnowotworowe, czy dializowane przewlekle z powodu niewydolności nerek. Szczegóły: Szczepienie trzecią dawką. Wystawiono już 128 tys. e-skierowań na dodatkową dawkę

„Przed nami IV fala epidemii Covid-19. Jedyną bronią, jaką aktualnie mamy są szczepienia przeciw koronawirusowi. Aby jeszcze wzmocnić efekt szczepień, za rekomendacją Rady Medycznej poszerzamy grupę osób, które zostaną zaszczepione trzecią dawką” – powiedział wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Ministerstwo Zdrowia zdecydowało, że kolejnymi grupami, które będą mogły przyjąć dawkę przypominającą będą osoby powyżej 50 roku życia oraz medycy. W tym przypadku przyjęcie trzeciej dawki nastąpi po sześciu miesiącach od pełnego zaszczepienia. Szczepieni będą preparatem firmy Pfizer lub Moderna.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.