Nastolatkowie napadli na kiosk. Rozbili butelkę na głowie kobiety, zabrali pieniądze i papierosy

978474 shutterstock 75681499
Zdjęcie ilustracyjne | fot. shutterstock

Jeden z nastolatków zadał jej cios w twarz, podduszał, a potem rozbił butelkę na jej głowie. Sprawcy zabrali papierosy oraz dzienny utarg. Kobieta trafiła do szpitala.

 

Do zdarzenia doszło w czwartek w godzinach popołudniowych. Do jednego z punktów prasowych w mieście weszło trzech nastolatków. Zapytali czy mogą pooglądać papierosy. Chwilę później wszyscy opuścili lokal, by kilka minut później tam powrócić.

 

– Dwóch nich stanęło przy wejściu. Trzeci z młodzieńców podszedł do sprzedawczyni, wszedł za ladę i rzucił się na nią rękami. Napastnik zadał jej pięścią cios w twarz, podduszał ją, a później chwycił szklaną butelkę rozbijając na jej głowie – relacjonuje asp. Anna Kamola z lubelskiej policji.

 

Sprawcy uciekli ze sklepu zabierając dzienny utarg z kasy oraz paczki papierosów. Pokrzywdzona kobieta została przewieziona do szpitala z obrażeniami twarzy i głowy. Na szczęście jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

 

Rysopisy sprawców trafiły do patroli w mieście. W piątek wieczorem jeden z patroli IV komisariatu zauważył dwóch nastolatków. W trakcie legitymowania funkcjonariusze ujawnili w plecaku jednego z nastolatków paczki papierosów. Zabezpieczono także pieniądze noszące ślady zabrudzenia krwią.

 

Obydwaj młodzieńcy zostali zatrzymani. Są nimi mieszkańcy Lublina w wieku 15 i 16 lat, dobrze znani policji za wcześniejsze konflikty z prawem. Jeden z nich – 16-latek obecnie przebywał na ucieczce z ośrodka wychowawczego. Nastolatkowie zostali umieszczenie w Policyjnej Izbie Dziecka. W sobotę policjanci z „czwórki” zatrzymali ich kolegę. To 16-latek z Lublina.

 

Cała trójka w sobotę została doprowadzona do Sądu ds. Rodziny i Nieletnich.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.