Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Dziś protest także w Lublinie

Protest w obronie praw kobiet w Lublinie, 25 października 2020 roku | fot. Dominik Banaszek

Dziś o godz. 19.30 na placu Łokietka, przed biurem PiS, odbędzie się protest przeciwko opublikowaniu uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji

„Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw” – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Trybunał Konstytucyjny opublikował dzisiaj uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października 2020 r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Tym samym niemal całkowicie pozbawił Polki prawa do aborcji.

Strajk Kobiet wzywa na protest

W Lublinie strajk przeciwko opublikowaniu uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji rozpocznie się o godz. 19.30 przed biurem PiS na placu Łokietka. Będzie on zupełnie spontaniczny – „spacer” nie ma zaplanowanej trasy. Warto śledzić bieżące informacje na Facebooku Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.