Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji. Dziś protest także w Lublinie

IMG 9015
Protest w obronie praw kobiet w Lublinie, 25 października 2020 roku | fot. Dominik Banaszek

Dziś o godz. 19.30 na placu Łokietka, przed biurem PiS, odbędzie się protest przeciwko opublikowaniu uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji.

Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku ws. aborcji

„Trybunał Konstytucyjny przedstawił pisemne uzasadnienie do wyroku dotyczącego ochrony życia. Zgodnie z wymogami konstytucyjnymi wyrok zostanie opublikowany dzisiaj w Dzienniku Ustaw” – poinformowało Centrum Informacyjne Rządu.

Trybunał Konstytucyjny opublikował dzisiaj uzasadnienie pisemne wyroku z 22 października 2020 r., w którym orzekł o niekonstytucyjności przepisu dopuszczającego aborcję w przypadku dużego prawdopodobieństwa ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu.

Tym samym niemal całkowicie pozbawił Polki prawa do aborcji.

Strajk Kobiet wzywa na protest

W Lublinie strajk przeciwko opublikowaniu uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji rozpocznie się o godz. 19.30 przed biurem PiS na placu Łokietka. Będzie on zupełnie spontaniczny – „spacer” nie ma zaplanowanej trasy. Warto śledzić bieżące informacje na Facebooku Ogólnopolski Strajk Kobiet Lublin.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.