Trwają ostatnie przygotowania do 41. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę

Zdjęcie ilustracyjne | organizator

„W mocy Bożego Ducha” – pod takim hasłem 3 sierpnia rozpocznie się 41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę. W pielgrzymce weźmie udział ok. 3000 pątników.

Od 26 lipca do 3 sierpnia przed archikatedrą lubelską działa sekretariat 41. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną Górę. W godzinach 10.00-17.00 każdy może tu otrzymać informacje związane z pielgrzymką i może zapisać się do dowolnej grupy pielgrzymkowej.

Sekretariat będzie również towarzyszył pielgrzymom na trasie, do końca trwania pielgrzymki. Tutaj, ci którzy zechcą dołączyć w trakcie trwania pielgrzymki mają możliwość zapisania się o wybranej grupy.

Tutaj także nabyć będzie można płaszcz przeciwdeszczowy czy długopis do zapisywania intencji, koszulki pielgrzymkowe, różańce czy kartki.

41. Piesza Pielgrzymka z Lublina na Jasną Górę

Pielgrzymi, decydujący się na wielokilometrową wędrówkę będą musieli w sobotę (3 sierpnia) wstać rano, by wyruszyć w drogę ku Jasnej Górze. Najpierw przed katedrą o godz. 8.30 odbędzie się msza święta, a o godz. 10.00 pielgrzymi ruszą w trasę.

W pielgrzymce weźmie udział ok. 3000 pątników, którzy zostaną podzieleni na 19 grup (po ok. 150 osób w grupie). Grupy pójdą różnymi trasami, by później spotkać się na Jasnej Górze. Każdego dnia uczestnicy pielgrzymki będą pokonywać kilkadziesiąt kilometrów, niezależnie od pogody.

Pielgrzymce towarzyszyć będzie 30 samochodów (12 ciężarowych i 18 transportowych do 25 ton). Koszt pielgrzymki wynosi 75 złotych od osoby, obejmuje ubezpieczenie i transport.

Kliknij w poniższy przycisk i sprawdź trasę 41. Pieszej Pielgrzymki z Lublina na Jasną GóręWASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.