Trwa wycinka drzew i wyburzanie budynków. Ruszyła budowa S19 Lublin-Niedrzwica Duża

Ruszyła budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Lublin - Niedrzwica Duża | fot. GDDKiA

Rozpoczęły się prace związane z budową drogi ekspresowej S19 na odcinku od Lublina do Niedrzwicy Dużej. We wtorek wbito symboliczne łopaty pod budowę drogi.

We wrześniu rozpoczęły się prace związane z budową drogi ekspresowej S19, która przebiegać ma przez teren powiatu lubelskiego. Prace dotyczą odcinka od końca zachodniej obwodnicy Lublina do węzła w Niedrzwicy Dużej. Ciężki sprzęt od kilku tygodni można już zobaczyć na placu budowy.

Najwięcej zmian można zaobserwować w Zemborzycach Tereszyńskich i Trojaczkowicach, gdzie przyszła S19 będzie przebiegała ciągiem obecnej DK19. Prowadzona jest wycinka drzew oraz wyburzane są budynki znajdujące się w pasie drogowym „eski”. Prowadzone są też już pierwsze prace ziemne.

Ruszyła budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Lublin – Niedrzwica Duża | fot. GDDKiA

Wykonawcą budowy tego odcinka jest firma Aldesa Construcciones Polska Sp. z. o.o. Koszt realizacji zaplanowanych prac to 312,2 mln zł.

Wbito symboliczne łopaty

We wtorek symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty przypieczętowano rozpoczęcie prac w terenie w Zemborzycach Tereszyńskich. W uroczystości uczestniczyli m.in. wojewoda Przemysław Czarnek, poseł na Sejm RP Lech Sprawka, radny województwa lubelskiego Marek Wojciechowski oraz dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA Mirosław Czech.

Przypomnijmy, że dzień wcześniej w poniedziałek wojewoda lubelski wydał zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dla obwodnicy Kraśnika i pozostała jeszcze decyzja na ostatni odcinek w województwie lubelskim – odcinek między Niedrzwicą Dużą, a Kraśnikiem.

Decyzję ZRID wydano już dla odcinków:

Lublin Węglin – Niedrzwica Duża, długość ok. 12 km, wartość umowy na realizację ok. 312,2 mln zł,
Obwodnica Kraśnika, długość ok. 10 km, wartość umowy na realizację ok. 319,5 mln zł,
Kraśnik – Janów Lubelski, długość ok. 18 km, wartość umowy na realizację ok. 390 mln zł,
Obwodnica Janowa Lubelskiego, długość ok. 7 km, wartość umowy na realizację ok. 148,5 mln zł,
Janów Lubelski – Lasy Janowskie, długość ok. 8 km, wartość umowy na realizację ok. 183,6 mln zł,
Zdziary – Rudnik nad Sanem, długość ok. 9 km, wartość umowy na realizację ok. 286,9 mln zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.