Trwa wyburzanie budynków dawnej fabryki Protektor. Na tym terenie powstaną nowe mieszkania

Trwa wyburzanie budynków dawnej fabryki Protektor
Trwa wyburzanie budynków dawnej fabryki Protektor | fot. Dominik Wąsik

Dawne budynki fabryki obuwia Protektor przy ul. Kunickiego znikają z powierzchni. Trwa przygotowywanie terenu, na którym wkrótce ruszy budowa nowych mieszkań.

Burzą budynki dawnej fabryki Protektor

Dawne hale produkcyjne, magazyny i biura zastąpi kompleks budynków mieszkaniowych. Przy ul. Kunickiego trwa rozbiórka zabudowań po Lubelskich Zakładach Przemysłu Skórzanego „Protektor”, które jeszcze przed zbyciem zapoczątkowała firma Protektor. Ten teren należał do producenta obuwia do 2021 r. Firma postanowiła sprzedać nieruchomość za 5,8 mln zł.

„Firma Protektor pierwsze pozwolenie na rozbiórkę osiemnastu obiektów budowlanych otrzymała w 2017 r. i dotyczyło ono: budynku socjalnego, biurowego, produkcyjno-technicznego i magazynowo-technicznego, magazynu, warsztatu samochodowego, kompresorowni, solarni, kotłowni, wartowni, a także łączników i klatki schodowej” – wylicza Joanna Stryczewska z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

Po sprzedaniu terenu przez firmę Protektor, dysponentem wydanego zezwolenia była firma MAX-BUD Grzegorz Pawłowski, która dodatkowo uzyskała pozwolenia na rozbiórkę magazynu i budynku biurowego odpowiednio w 2020 r. i 2021 r.

W 2022 r. inwestor uzyskał pozwolenie na rozbudowę i przebudowę budynku Pałacyku Braci Domańskich na potrzeby budynku mieszkalnego wielorodzinnego z usługami w parterze oraz pozwolenie na rozbiórkę budynku mieszkalnego (pozostałości po budynku dawnej garbarni Braci Domańskich i łącznika pomiędzy pałacykiem a budynkiem biurowym).

„Zgodnie z zatwierdzonym projektem na parterze budynku znajdzie się 5 lokali usługowych. Druga, trzecia i czwarta kondygnacja pomieszczą łącznie 53 mieszkania. Inwestor przewidział 60 miejsc postojowych w garażu podziemnym. Bryła budynku składa się z części trzy i czterokondygnacyjnej” – informuje Joanna Stryczewska.

Jak się dowiedzieliśmy, obecnie w toku są dwa postępowania, w których inwestor został wezwany do wprowadzenia uzupełnienia i korekty do złożonej dokumentacji projektowej. Jedno z nich dotyczy zmiany pozwolenia na przebudowę i rozbudowę Pałacu Braci Domańskich, a drugie udzielenia pozwolenia na budowę budynku mieszkalnego wielorodzinnego.

Firma MAX-BUD Grzegorz Pawłowski nie odpowiedziała na nasze zapytanie dot. planowanej inwestycji. W chwili otrzymania odpowiedzi zaktualizujemy materiał o komentarz i informacje od inwestora.

ZDJĘCIA Z PROWADZONYCH PRAC WYBURZENIOWYCH

Wyburzanie dawnych budynków fabryki Protektor
Wyburzanie dawnych budynków fabryki Protektor | fot. Dominik Wąsik
Wyburzanie dawnych budynków fabryki Protektor
Wyburzanie dawnych budynków fabryki Protektor | fot. Dominik Wąsik
Wyburzanie dawnych budynków fabryki Protektor
Wyburzanie dawnych budynków fabryki Protektor | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.