Trwa budowa sali sportowej w I LO w Lublinie. Ma być gotowa w wakacje 2022 r.

Budowa sali gimnastycznej I LO - widok z góry
Budowa sali gimnastycznej I LO - widok z góry

Trwa budowa sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Powstanie sala gimnastyczna z widownią dla ponad 250 osób i wielofunkcyjne boiska. Uczniowie skorzystają z sali w 2022 roku.

Budowa sali sportowej I LO w Lublinie

Prace przy budowie sali gimnastycznej na potrzeby I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich w Lublinie trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią.

Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach około 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze.

Przy sali sportowej powstanie zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią, o powierzchni ponad 600 m2.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł.WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.