Trwa budowa sali sportowej w I LO w Lublinie. Ma być gotowa w wakacje 2022 r.

Budowa sali gimnastycznej I LO - widok z góry
Budowa sali gimnastycznej I LO - widok z góry

Trwa budowa sali sportowej I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Staszica w Lublinie. Powstanie sala gimnastyczna z widownią dla ponad 250 osób i wielofunkcyjne boiska. Uczniowie skorzystają z sali w 2022 roku.

Budowa sali sportowej I LO w Lublinie

Prace przy budowie sali gimnastycznej na potrzeby I LO im. Stanisława Staszica przy Al. Racławickich w Lublinie trwają od jesieni. W ramach inwestycji powstaje nowoczesna, pełnowymiarowa sala gimnastyczna z widownią, łącznik do istniejącego budynku szkoły oraz zespół dwóch ogrodzonych boisk z bieżnią i skocznią.

Sala przy I LO będzie wolnostojącym, podpiwniczonym budynkiem o wymiarach około 45 m x 40 m, powierzchni ponad 2,5 tys. m2 i kubaturze około 19 tys. m3, wraz z trybunami dla 256 osób na piętrze.

Przy sali sportowej powstanie zespół dwóch boisk: do piłki nożnej o powierzchni blisko 1900 m2 z nawierzchnią z trawy syntetycznej oraz wielofunkcyjne m.in. do siatkówki z poliuretanową nawierzchnią, z bieżnią i skocznią, o powierzchni ponad 600 m2.

Planowany termin zakończenia budowy to 30 czerwca 2022 roku, zaś wartość robót budowlanych wyniesie blisko 12,5 mln zł.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.