Ważny temat? Prześlij newsa!

Trwa budowa ostatniego odcinka drogi S19 w kierunku Rzeszowa. Kiedy otwarcie?

Spotted Lublin

  • Data publikacji: 14 marca 2022, 14:01
  • Region

Trwa budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Niedrzwica Duża – Kraśnik. To ostatni fragment trasy między Lublinem a Lasami Janowskimi. Zaawansowanie prac wynosi 84 proc. – poinformowała GDDKiA. S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik Odcinek drogi ekspresowej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem jest ostatnim na terenie naszego województwa, który nie został jeszcze oddany do użytku. […]

S19 węzeł Wilkołaz

Trwa budowa drogi ekspresowej S19 na odcinku Niedrzwica Duża – Kraśnik. To ostatni fragment trasy między Lublinem a Lasami Janowskimi. Zaawansowanie prac wynosi 84 proc. – poinformowała GDDKiA.

S19 Niedrzwica Duża – Kraśnik

Odcinek drogi ekspresowej S19 między Niedrzwicą Dużą a Kraśnikiem jest ostatnim na terenie naszego województwa, który nie został jeszcze oddany do użytku. Na tym odcinku w dalszym ciągu prowadzone są prace budowlane. Z przekazanych informacji przez GDDKiA wynika, że zaawansowanie robót wynosi ok. 84 procent.

„W większości zamontowane są bariery bezpieczeństwa, ogrodzenie trasy głównej, a także ekrany akustyczne. Na obu jezdniach niemal w całości ułożona jest warstwa ścieralna nawierzchni, trwają prace wykończeniowe na wiaduktach. W tej chwili większość prac wykonawca skupia na budowie dróg dojazdowych i Miejsc Obsługi Podróżnych” – mówi Mirosław Czech, dyrektor lubelskiego oddziału GDDKiA.

Po świętach wielkanocnych drogowcy planują zmianę w organizacji ruchu na przecięciu obecnej drogi krajowej nr 19 z powstająca ekspresówką w Wilkołazie. Kierowcy pojadą nowym wiaduktem nad jezdniami S19. Według informacji podanych przez drogowców, odcinek Niedrzwica Duża – Kraśnik ma zostać udostępniony w maju 2022r.

Przecięcie DK19 z S19 w Wilkołazie
Przecięcie DK19 z S19 w Wilkołazie | fot. GDDKiA

Wcześniej, bo w kwietniu, GDDKiA planuje oddanie do użytku ostatniego odcinka S19 między Lublinem a Rzeszowem na terenie województwa podkarpackiego. Chodzi o odcinek od węzła Zdziary do węzła Rudnik nad Sanem.

Dodaj opinię

Powiadomienia
Powiadom o

Dodając opinię akceptujesz regulamin. Administratorem Twoich danych osobowych jest Grupa Spotted Sp. z o.o.. Szczegóły przetwarzania danych znajdują się w polityce prywatności.

0 opinii
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments

Od 2016 roku piszemy o życiu mieszkańców Lublina. Jesteśmy zawsze z nimi: informujemy, interweniujemy, pomagamy. Każdego dnia dostarczamy czytelnikom informacje z naszego miasta i regionu. Wielokrotnie zdobyte przez nas newsy trafiły do ogólnopolskiej prasy, telewizji, radia i Internetu. Jesteśmy jednym z największych portali w Lublinie, który według wyników oglądalności Google Analytics, w marcu 2022 r. odwiedziło ponad 1,7 mln UU.

Pozostałe teksty autora

Najnowsze teksty

facebook instagram pinterest twitter youtube linkedin tiktok twitch search menu close arrow-left-short arrow-right-short arrow-right-long arrow-left-long arrow-down check check