Truskawki z dnia na dzień coraz tańsze na targowiskach. Wiemy, po ile można je kupić

truskawki po 10 i 12 złotych za kilogram
Po ile truskawki? Cena z dnia 29.05 | fot. Dominik Wąsik

Zrobiliśmy dzisiaj mały spacer po jednym z targowisk w Lublinie, żeby sprawdzić ceny truskawek. Na rynku pojawia się coraz więcej krajowych owoców, przez co ich cena z dnia na dzień spada.

Po ile truskawki 2023

Polskie truskawki tanieją z dnia na dzień. Jeszcze 10 dni temu (19.05) za polskie truskawki na targowisku przy ul. Ruskiej w Lublinie musieliśmy zapłacić od 18 do 22 zł za kilogram. W poniedziałek, 29 maja kilogram truskawek w tym miejscu można było kupić już za 9 zł. Na większości stanowisk ich cena wynosiła 10 lub 12 zł. Znaleźliśmy także miejsce, gdzie za kilogram owoców trzeba było zapłacić 15 zł.

Cena truskawek zależy od gatunku, wielkości, jak i jakości zebranego owocu. Niższą cenę zapłacimy za owoce mniejsze, niekoniecznie w pełni czerwone. Warto przed zakupem truskawek zapytać sprzedawcę o plantację, z której pochodzą lub o możliwość ich spróbowania.

Na targowisku przy ul. Ruskiej pojawiły się też pierwsze czereśnie. Na kilku stoiskach są oferowane w cenie 40 zł/kg. Niestety, nie są to jeszcze polskie owoce, a Hiszpańskie.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.