Trudne warunki pogodowe. Ostrzeżenia IMGW: wiatr do 80 km/h, oblodzenie dróg i chodników

Błoto pośniegowe na ulicach Lublina
Błoto pośniegowe na ulicach Lublina | fot. Dominik Wąsik

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia przed silnym wiatrem i oblodzeniem. W ciągu dnia należy spodziewać się opadów mokrego śniegu powodujące oblodzenie oraz porywów wiatru do 80 km/h.

Silny wiatr i opady śniegu

Pierwsze z ostrzeżeń IMGW dotyczy oblodzenia nawierzchni dróg i chodników.

„Prognozuje się zamarzanie mokrej nawierzchni dróg i chodników po opadach deszczu ze śniegiem i mokrego śniegu powodujące ich oblodzenie. Temperatura powietrza przed południem zacznie obniżać się od północnego zachodu do około -2°C, temperatura minimalna przy gruncie wyniesie około -4°C”.

– komunikat ostrzeżenia o takiej treści wydał IMGW.

W następnym ostrzeżeniu IMGW ostrzega przed silnym wiatrem.

„Prognozuje się wystąpienie silnego wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 75 km/h, lokalnie porywy do około 80 km/h, południowo-zachodni i zachodni”.

– ostrzega IMGW w komunikacie.

Przypomnijmy, że w środę Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozesłało do mieszkańców województwa lubelskiego Alert RCB. Czytaj więcej: Wraca silny wiatr i burze śnieżne. Alert RCB: „Zostań w domu, jeśli możesz”

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.