Trudne warunki na ulicach Lublina. Kierowcy zostawili auta na osiedlowych parkingach, przesiedli się do autobusów

Pługosolarka odśnieża ulicę
Pługosolarka odśnieża ulicę | fot. Dominik Wąsik

Mimo że wraz z atakiem śniegu w niedzielę na ulice wyjechał cały specjalistyczny sprzęt, błoto pośniegowe w dalszym ciągu zalega na jezdniach. Wielu kierowców zdecydowało się w poniedziałek zostawić auta na osiedlowych parkingach i przesiąść się do komunikacji miejskiej.

Lublin walczy ze śniegiem

W poniedziałek (12.12) w Lublinie prognozowane są dalsze opady śniegu, ale już nie tak intensywnego, jak w niedzielę (11.12). Ratusz przekazał, że w akcję odśnieżania jezdni i chodników zaangażowany jest cały specjalistyczny sprzęt – blisko 100 solarek, pługów i ciągników, które pracują dla zachowania drożności lubelskich ulic.

Pracują również brygady ręczne. Śnieg odgarniany jest też z chodników, choć wielu mieszkańców ma co do tego wątpliwości. Podobnie jest z przystankami komunikacji miejskiej. Pługosolarki zgarniają śnieg z ulic prosto na zatoczki autobusowe. Pasażerowie, aby dostać się do autobusu, wpadają w mokry śnieg sięgający powyżej kostki.

zaspa śniegu na przystanku
Zaspa śniegu na przystanku

„Zgłoszenia interwencyjne będą realizowane po zapewnieniu drożności głównego układu komunikacyjnego i ustaniu intensywnych opadów. Na bieżąco realizowane są zgłoszenia związane z brakiem przejezdności z uwagi np. na zablokowanie drogi przez samochody ciężarowe lub tiry. Akcja odśnieżania trwa cały czas, jednak działania utrudniają stałe opady śniegu” – informuje ratusz.

Dziś wielu kierowców zrezygnowało ze swoich pojazdów, ze względu na trudne warunki na ulicach miasta. Można było to zaobserwować szczególnie w pojazdach komunikacji miejskiej, w których zrobiło się tłoczniej.

POWIĄZANE:

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.