Wkrótce trolejbusy pojadą do nowych bloków przy ul. Jana Pawła

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Dominik Wąsik

Lublin podpisał z krakowską firmą ZUE umowę na rozbudowę sieci trakcyjnej. Dzięki temu powstanie nowy odcinek w ciągu ul. Jana Pawła II i al. Kraśnickiej. Prace budowlane mają zakończyć się w wakacje.

 

Przedmiotem umowy jest budowa sieci trakcyjnej dla trolejbusów na ul. Jana Pawła II od ul. Granitowej do al. Kraśnickiej, a także w ciągu al. Kraśnickiej od ul. Jana Pawła II do pętli trolejbusowej i na skrzyżowaniu ul. Jana Pawła II i ul. Granitowej.

 

Realizacja zadania obejmuje również budowę pięciu wiat przystankowych na ul. Jana Pawła II. Projektowana sieć trakcyjna umożliwi połączenie komunikacyjne zachodniej części Lublina oraz nowych osiedli mieszkaniowych zlokalizowanych przy ul. Jana Pawła II z centrum miasta.

 

Wzdłuż sporej części trasy stoją już słupy trakcyjne wybudowane w ramach inwestycji drogowej, choć niektóre w rejonie Jana Pawła II i al. Kraśnickiej wymagają wymiany, ponieważ ich konstrukcja uniemożliwia obciążenie siłami od sieci trakcyjnej ostatniej części trzyelementowego słupa.

 

W grudniu rozpisano przetarg na wykonanie prac. W sumie wpłynęły trzy oferty. Ostatecznie Zarząd Dróg i Mostów wybrał ofertę krakowskiej firmy ZUE. Złożyła ona najniższą ofertę – na kwotę 5,47 mln zł brutto. To mniej niż zamierzał przeznaczyć zamawiający (6,87 mln zł brutto). Umowę podpisano 28 lutego.

 

Realizacja zamówienia potrwa do 30 sierpnia 2017 r.

Źródło: transport-publiczny.pl


WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.