Trochę wody dla ochłody. W przestrzeni miasta pojawiły się już pierwsze kurtyny wodne

Kurtyna wodna na ścieżce rowerowej przy MPWiK
Kurtyna wodna na ścieżce rowerowej przy MPWiK | fot. Dominik Wąsik

Na ulicach Lublina stanęły pierwsze kurtyny wodne, działające jak lekki prysznic. Delikatną mgiełkę z kurtyn ochłodzić się można na razie w jednej lokalizacji, ale w najbliższych dniach ma to się zmienić.

Kurtyny wodne w Lublinie

Każdego lata zbawieniem w upalne dni są kurtyny wodne z orzeźwiającą mgiełką. Tak będzie i w tym roku. MPWiK czyni ostatnie przygotowania do montażu urządzeń schładzających.

Jedna z kurtyn wodnych stoi już od kilku dni na ścieżce rowerowej przy siedzibie MPWiK przy ul. Piłsudskiego. Druga kurtyna stanie, jak co roku, w centrum Lublina przed budynkiem miejskiego ratusza.

„Obecnie trwają uzgodnienia techniczne z Urzędem Miasta Lublin dotyczące podłączenia kurtyny do źródła wody. W najbliższych dniach, jeśli będą odpowiednie warunki atmosferyczne, kurtyna ta zostanie uruchomiona” – mówi Magdalena Bożko, rzeczniczka MPWiK Lublin.

Trzecia kurtyna staje co roku przy Leclerc na ul. Zana. Tak też będzie i w tym sezonie letnim.

Woda w tych urządzeniach pochodzi wprost z wodociągu, jest chłodna, uzdatniona i bezpieczna, ale nie nakłaniamy przechodniów do jej spożywania.

WASZE KOMENTARZE

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.