Trochę to dziwne. Ten kabel nie powinien tak wisieć na słupie

Niezabezpieczony kabel na słupie
Niezabezpieczony kabel na słupie | fot. Dominik Wąsik

Od dłuższego czasu na słupie oświetleniowym przy skrzyżowaniu ul. Fabrycznej z ul. Wolską wisi niezabezpieczony kabel.

Niezabezpieczony kabel na słupie

Niezabezpieczony kabel znajduje się na słupie oświetleniowym na skrzyżowaniu ulic Droga Męczenników Majdanka, Fabrycznej, Wolskiej i Łęczyńskiej. Codziennie obok słupa przechodzą setki przechodniów. Dlaczego do tej pory nikt nie zabezpieczył odpowiednio kabla? Z tym pytaniem udaliśmy się do Zarządu Dróg i Mostów w Lublinie.

„Wskazany kabel służył transmisji danych do kamery monitoringu. Aktualnie jest nieużywany i zgłosiliśmy wykonawcy wniosek o jego usunięcie. Nie jest to kabel zasilający i w żaden sposób nie zagraża bezpieczeństwu” – wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

ZDJĘCIA

Niezabezpieczony kabel na słupie
Niezabezpieczony kabel na słupie | fot. Dominik Wąsik
Kabel sięga aż pod oświetlenie
Kabel sięga aż pod oświetlenie | fot. Dominik Wąsik

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.