Trasa S19 wydłuży się o kolejne 23 km. Przetarg na budowę drogi z Lubartowa do Kocka

S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej
S19 obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej | fot. Krzysztof Nalewajko, GDDKiA

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad ogłosiła przetargi na wykonanie dwóch odcinków trasy S19 między Lubartowem a Kockiem. Budowa obu odcinków planowana jest w latach 2023-2025.

S19 z Lubartowa do Kocka

Postępowania dotyczą dwóch zdań: dobudowy drugiej jezdni obwodnicy Kocka i Woli Skormowskiej o długości ok. 7,8 km oraz odcinka od końca obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej do Lubartowa (ok. 15,7 km), w sumie ponad 23 km drogi ekspresowej S19.

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej

Obwodnica Kocka i Woli Skromowskiej wybudowana została w 2011 roku. Jednojezdniowa droga została przystosowana do rozbudowania w przyszłości o drugą nitkę. Planowane są dwa mosty oraz dwa wiadukty, a także drogi obsługujące przyległy teren i przejścia dla małych zwierząt.

Lubartów – Kock

Odcinek między końcem obwodnicy Kocka i Woli Skromowskiej a węzłem Lubartów Północ przebiegać będzie w ok. 70 proc. nowym śladem, głównie terenami rolnymi. Na początkowym fragmencie (ok. 3 km) pobiegnie istniejącym korytarzem drogi krajowej nr 19.

Na wysokości jeziora Kunów powstanie węzeł Firlej. Następnie trasa od wschodniej strony ominie miasto i jezioro Firlej, a także okoliczne lasy. Na pozostałym obszarze droga pobiegnie równolegle do istniejącej drogi krajowej nr 19. Przed Lubartowem zaplanowano dwa Miejsca Obsługi Podróżnych – MOP Mieczysławka oraz MOP Wola Lisowska.

W ramach zadania powstaną także drogi obsługujące przyległe tereny, siedem wiaduktów, dwie kładki, przejścia dla małych, średnich oraz dużych zwierząt, ekrany akustyczne oraz ogrodzenie drogi.

Podpisanie umów z wykonawcami planowane jest w I kwartale 2022 r. Będą oni mieli 39 miesięcy na prace projektowe i roboty, wraz uzyskaniem decyzji o pozwolenie na użytkowanie. Budowa obu odcinków planowana jest w latach 2023-2025.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.