Tragiczny finał wypadku ambulansu w Lublinie. W szpitalu zmarła pacjentka, którą przewożono karetką

karetka pogotowia ratunkowego
Karetka pogotowia ratunkowego | fot. Dominik Wąsik

Nie żyje pacjentka poszkodowana w środowym wypadku ambulansu w Lublinie.

Lekarzom nie udało się uratować życia pacjentki z ambulansu

Przypomnijmy, że do tego zdarzenia doszło w środę (27.03) około godz. 16:00 na al. Solidarności w Lublinie. Na skrzyżowano z ul. Lubomelską zderzył się ambulans z samochodem osobowym marki Volkswagen. Na miejscu interweniowała straż pożarna, zespół ratownictwa medycznego i policja.

Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że ambulans na sygnale jechał od al. Kompozytorów Polskich i na rondzie Kuklińskiego kontynuował jazdę prosto w ul. Lubomelską. Kierowcy jadący al. Solidarności w kierunku centrum zatrzymali się, by przepuścić ambulans.

Uprzywilejowanego pojazdu nie zauważyła jednak kobieta kierująca volkswagenem, która wjechała na skrzyżowanie i uderzyła w bok ambulansu. Uderzenie było bardzo silne, karetka przekoziołkowała (dachowała), po czym stanęła z powrotem na kołach.

Ambulansem transportowana była 81-letnia pacjentka. Kobieta z obrażeniami ciała została przetransportowana do szpitala. Niestety, mimo starań lekarzy, życia kobiety nie udało się uratować. Zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

Z ustaleń policji wynika, że kierujący ambulansem wjechał na skrzyżowanie na czerwonym świetle. Obecnie trwa wyjaśnianie dokładnych okoliczności tego zdarzenia.

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.