Tragedia w Lublinie. Zabił matkę i próbował odebrać sobie życie

Zdjęcie ilustracyjne | fot. Jakub Pecio // Spotted Lublin

W jednym z mieszkań przy ul. Bolesława Śmiałego na lubelskim LSM znaleziono zwłoki kobiety. Policjanci na miejscu zatrzymali jej syna, który jest podejrzany o zabójstwo matki.

W środę o godz. 7.40 dyżurny lubelskiej policji otrzymał zgłoszenie od jednej z mieszkanek os. Piastowskiego, że na balkonie bloku przy ul. Bolesława Śmiałego stoi mężczyzna, który krzyczał, że zabił swoją matkę. Na miejsce wysłano od razu patrol policyjny.

Skierowani na miejsce policjanci też zauważyli tego mężczyznę, który na widok mundurowych wszedł do środka mieszkania. Gdy policjanci próbowali wejść do środka, drzwi był zamknięte, a mężczyzna nie reagował na polecenia funkcjonariuszy. Na miejsce wezwano strażaków, który wyważyli drzwi.

– Gdy weszliśmy do środka, w jednym z pomieszczeń znaleźliśmy zakrwawione ciało 63-letniej kobiety, właścicielki mieszkania. Na ciele posiadała liczne rany kłute – informuje Andrzej Fijołek z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Lublinie.

W środku znajdował się również mężczyzna, który stał na balkonie. – Był on wyraźnie pobudzony. Na widok policjantów był agresywny. 30-latek został obezwładniony i zatrzymany. Posiadał ranę kłutą szyj, dlatego został przetransportowany do szpitala – dodaje Andrzej Fijołek.

Mężczyzna został przetransportowany do szpitala na al. Kraśnickiej w Lublinie. Prawdopodobnie wkrótce ma przejść operację, lecz do tego czasu na miejscu pilnują go policjanci. Jeśli lekarze pozwolą, mężczyzna zostanie przewieziony do policyjnego aresztu, a następnie do prokuratury.

Jak udało nam się ustalić 30-letni mężczyzna mieszkał razem ze swoją 63-letnią matką. – Nie mieliśmy wcześniej interwencji u tej rodziny, nie posiadają niebieskiej karty. Będziemy ustalać jaki był dokładny przebieg tego zdarzenia – wyjaśnia Andrzej Fijołek.

Ze wstępnych ustaleń policjantów doszło do zabójstwa, kobiety przez syna. Następnie mężczyzna próbował popełnić samobójstwo. – Zachowanie wskazywano, że mężczyzna mógł być pod wpływem środków odurzających – dodaje Andrzej Fijołek.

Trwa ustalanie szczegółowych okoliczności zabójstwa.Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.