Tour de Pologne Women 2024 w Lublinie. Duże utrudnienia w mieście. Objazdy, zmiany w komunikacji miejskiej

Tour de Pologne w Lublinie
Tour de Pologne w Lublinie | fot. Dominik Wąsik

W piątek 28 czerwca w Lublinie zostanie rozegrany pierwszy etap kolarski Tour de Pologne Women. Będą obowiązywać zmiany w organizacji ruchu i komunikacji miejskiej. Zapowiada się szampańska zabawa dla kierowców i pasażerów.

Tour de Pologne Women 2024. Wyścig rozpocznie się w Lublinie

Po ośmiu latach przerwy Tour de Pologne Women wraca na szosy. Wyścig kolarski rozpocznie się już 28 czerwca w Lublinie. 2. Tour de Pologne Women obejmuje trzy etapy na terenie województwa lubelskiego:

  • Etap 1: Lublin – Lublin – jazda indywidualna na czas
  • Etap 2: Krasnystaw – Kraśnik, Powiat Kraśnicki
  • Etap 3: Arche Nałęczów – Kazimierz Dolny

„W piątek wystartujemy jazdą indywidualną na czas w krótkim dystansie, to będzie jednocześnie prezentacja zawodniczek. W drugim etapie wystartujemy z Krasnegostawu, gdzie wybraliśmy do pokazania wszystko, co najpiękniejsze. W niedzielę startujemy spod Hotelu Arche w Nałęczowie i pojedziemy do Kazimierza Dolnego, gdzie będzie pięć rund 15-kilometrowych” – mówi Czesław Lang, Dyrektor Generalny Lang Team i Tour de Pologne.

W 2. Tour de Pologne Women wystąpi aż 18 zespołów – trzy reprezentacje narodowe – Polska, Dania i Ukraina oraz 15 klubów z całego świata, m.in.: z Belgii, Francji, Wielkiej Brytanii, Zjednoczonych Emiratów Arabskich i oczywiście z Polski.

Zmiany w organizacji ruchu drogowego. Które ulice będą zamknięte?

Pierwszy etap to jazda indywidualna na czas – Lublin – Lublin. Kolarki przejadą zaledwie 4,5 kilometra. To krótki, ale bardzo wymagający i selektywny odcinek, który na pewno ustawi klasyfikację generalną ORLEN.

Kolarki wystartują z ul. 3 Maja, na wysokości Placu Litewskiego. Następnie skręcą w prawo w ul. Krakowskie Przedmieście i pojadą prosto przez Al. Racławickie. Na wysokości ul. Puławskiej zawodniczki zrobią nawrót, by pokonać tę samą trasę, jednak już z finiszem na Placu Litewskim przed budynkiem Poczty Polskiej.

Dla tak ogromnego przedsięwzięcia, jakim jest Tour de Pologne Women, konieczne będzie wprowadzenie tymczasowej organizacji ruchu oraz transportu publicznego. Wiadomo, że trasa wyścigu będzie całkowicie wyłączona z ruchu pojazdów.

„Wszelkie informacje dotyczące zmian w organizacji ruchu 28 czerwca podczas Tour De Pologne Women przekażemy po zatwierdzeniu projektu czasowej organizacji ruchu. Szczegóły podamy w oddzielnym komunikacie” – mówi Justyna Góźdź z biura prasowego Urzędu Miasta Lublin.

W czasie wyścigu zmianom ulegną także rozkłady jazdy komunikacji miejskiej, szczegółowe informacje w tym zakresie wkrótce udostępni Zarząd Transportu Miejskiego w Lublinie.

SZCZEGÓŁY: Tour de Pologne Women – w piątek start wyścigu w Lublinie. Trasa, utrudnienia, zmiany w komunikacji [INFORMATOR]

ZDJĘCIA

Trasa pierwszego etapu Tour de Pologne Women w Lublinie
Trasa pierwszego etapu Tour de Pologne Women w Lublinie | materiały organizatora

Dodaj swój komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin zamieszczania komentarzy w serwisie. Grupa Spotted Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.